Serwis nart biegowych Wrocław

Filtruj wg

Marka

Marka

Rozmiar buta EU

Rozmiar buta EU

Forma aktywności

Forma aktywności

System wiązań

System wiązań

Cena

Cena

 • 98,00 zł - 1 599,00 zł

Buty do nart biegowych

Buty do nart biegowych. W naszej ofercie znajdziesz buty do biegania stylem klasycznym i łyżwowym. Buty do turystycznego, rekreacyjnego i sportowego biegania na nartach. Oferujemy buty do nart biegowych dla początkujących, jak też dla zaawansowanych. 

Buty do nart biegowych

Mamy tu 14 produktów.

Pokazuję 1-12 z 14 produkt(ów)

Aktywne filtry

Ocieplacze butów do nart...
 • -50,00 zł
 • Nowy
-50,00 zł

Ocieplacze butów do nart biegowych Rex Thermo...

Cena detaliczna 149,00 zł Cena 99,00 zł
Rozmiar buta EU: 37-38 39-40 41-42 43-44

Ocieplacze butów do nart biegowych fińskiej marki Rex. Mocna konstrukcja z materiału tupu cordura wraz z warstwą sztucznego futra zapewniają skuteczne ocieplenie i ochronę przed wilgocią.

Buty Spine Smart Junior NNN

Cena 295,00 zł
Rozmiar buta EU: 29 31 32 33 34 35

Buty do biegania na nartach techniką klasyczną dla osób poszukujących dobrze wykonanego obuwia, prostego w budowie, za to przystępnego cenowo. Rozmiary od 29 EU do 35 EU. Buty współpracują z wiązaniami w systemie NNN.

Buty Spine Comfort Classic NNN

Cena 385,00 zł
Rozmiar buta EU: 36 37 38 39 40 41 42...

Buty do biegania techniką klasyczną. Dobry wybór dla osób poszukujących obuwia łączącego cechy sprzętu do rekreacji, jak też wysiłku o charakterze sportowym. Buty kompatybilne są z systemem wiązań: NNN, Prolink i Turnamic.

Buty Spine Smart Classic NNN

Cena 315,00 zł
Rozmiar buta EU: 36 37 38 39 41 42 43...

Buty do biegania na nartach techniką klasyczną dla osób poszukujących dobrze wykonanego obuwia, prostego w budowie, za to przystępnego cenowo. Buty współpracują z wiązaniami w systemie NNN.

Buty Spine X-Rider Classic
 • -20%
-20%

Buty Spine X-Rider Classic

Cena detaliczna 485,00 zł Cena 388,00 zł
Rozmiar buta EU: 37 38 39 40 41 42 43...

Buty o zwiększonej stabilności do biegania techniką klasyczną. Dobry wybór dla osób poszukujących obuwia łączącego cechy sprzętu do rekreacji, jak też wysiłku o charakterze sportowym. Buty kompatybilne z systemem wiązań: NNN, Prolink, Turnamic i Snowmatic.

Buty Rossignol X-Tour Ultra
 • Nowy

Buty Rossignol X-Tour Ultra

Cena 529,00 zł
Rozmiar buta EU: 37 38 39 40 41 42 43...

Buty do rekreacyjnego i turystycznego chodzenia oraz biegania techniką klasyczną na nartach biegowych i śladowych. Dla osób, które poszukują butów zapewniających dobry komfort termiczny i przyzwoitą stabilność. Buty pasują do wiązań w systemach: NNN, Turnamic i Prolink.

Buty Spine RC Combi NNN
 • -25%
-25%

Buty Spine RC Combi NNN

Cena detaliczna 595,00 zł Cena 446,25 zł
Rozmiar buta EU: 37

Buty tzw. combi do biegania na nartach, doskonałe dla osób, które poszukują dobrej stabilności i kontroli nad nartami przy bieganiu techniką klasyczną, jak też pragnących od czasu do czasu przebiec się techniką łyżwową. Obuwie współpracuje z wiązaniami w systemie NNN.

Buty Spine Concept Classic

Cena 695,00 zł
Rozmiar buta EU: 37 41 42 43 44 45 46

Buty do techniki klasycznej dla osób o sportowym zacięciu, które poszukują obuwia do biegania na nartach w celu utrzymania dobrej formy, kondycji i sylwetki. Model współpracuje z wiązaniami w systemie NNN, Tournamic i Prolink.

Buty Rossignol Comp J

Cena 579,00 zł
Rozmiar buta EU: 38 41 42

Buty o zwiększonej stabilności do biegania techniką klasyczną. Dobry wybór dla osób poszukujących obuwia łączącego cechy sprzętu do rekreacji, jak też wysiłku o charakterze sportowym, pozwalającego na lepszą kontrolę nad nartami. Buty kompatybilne z systemem wiązań: NNN, Prolink i Turnamic.

Buty Spine Concept Skate

Cena 795,00 zł
Rozmiar buta EU: 39 40 41 44 45

Buty do biegania techniką łyżwową dla osób uprawiających sport w celach rekreacji sportowej i utrzymania dobrej formy oraz sylwetki. Model z bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny. Współpracują z wiązaniami w systemie NNN.

Buty Rossignol XC-3

Cena 649,00 zł
Rozmiar buta EU: 37 38 39 41 42 44 45...

Buty do techniki klasycznej zaprojektowane z myślą o rekreacyjnych narciarzach biegowych, dzięki lekkiemu usztywnieniu kostki poprawiają stabilność i umożliwiają lepszą kontrolę nad nartami. Produkt docenią szczególnie osoby początkujące, jak też wszystkie ceniące dobrą stabilność podczas...

Buty Spine Concept Combi

Cena 695,00 zł
Rozmiar buta EU: 37 38 39 40 41 42 43...

Buty tzw. combi do biegania na nartach, doskonałe dla osób, które poszukują dobrej stabilności i kontroli nad nartami przy bieganiu techniką klasyczną, jak też pragnących od czasu do czasu przebiec się techniką łyżwową. Obuwie współpracuje z wiązaniami w systemie NNN.

Producenci butów do nart biegowych oferują wiele modeli. Dzięki temu każdy może wybrać odpowiednie obuwie dla swoich umiejętności, upodobań, czy zaawansowania sportowego.

Jak dobrać buty do nart biegowych?

Przy wyborze butów do nart biegowych najważniejsze jest znalezienie odpowiedniego rozmiaru. Nie ma jednego standardu. Buty na biegówki oznaczone np. rozmiarem 42 EU mogą mieć faktycznie inną wielkość dla różnych producentów. Co więcej różne modele jednego producenta mogą mieć faktycznie inną wielkość pomimo oznaczenia tym samym rozmiarem.

Przy dobieraniu butów do nart biegowych warto też zapomnieć o rozmiarze butów, które nosi się na co dzień. Z naszej wieloletniej praktyki wynika, że buty do biegówek, które po przymiarkach dobrze pasują, są często o jeden, dwa, a nawet trzy numery większe, niż "cywilne" buty wykorzystywane do chodzenia po mieście, czy do letnich aktywności sportowych.

Byty do nart biegowych do stylu klasycznego powinny być dłuższe ( około 1 rozmiaru). Osoba o małym rozmiarze stopy powinna poszukiwać butów do biegówek z zapasem 4-5 mm długości. Narciarz o dużej stopie potrzebuje zapasu około 10 mm w butach do klasyka. Przy wyborze butów do stylu łyżwowego tak duża rezerwa nie jest konieczna. Do łyżwy wystarczy 2-5 mm wolnej przestrzeni w bucie.

Jak dobrać buty do nart biegowych na odległość? Nie ma stuprocentowej recepty. W trakcie wieloletniej praktyki w naszym sklepie wypracowaliśmy sposób, który sprawdza się u większości Klientów. Nie możemy jednak zagwarantować, że każdej osobie dobierającej buty do nart biegowych w opisany poniżej sposób, od razu uda się trafić z właściwym rozmiarem. To zależy często od indywidualnej budowy stopy, czy specyficznych przyzwyczajeń lub oczekiwań.

 1. Zmierz długość stóp. W skarpetkach, w których będziesz korzystać z obuwia, stań na czystej kartce. Poproś kogoś o obrysowanie stopy prowadząc ołówek prostopadle do podłoża. Powtórz operację dla drugiej stopy. Zmierz odległość pomiędzy najbardziej oddalonymi częściami pięty i palców. Jeśli jedna stopa okazała się dłuższa, korzystaj z tego wymiaru w dalszej procedurze.
 2. Wybierz buty z naszej oferty. Pod opisem znajdziesz tabelę, w której wypisane są długości wkładek. Znajdź wkładkę odpowiednio dłuższą niż wielkość stopy (4-10 mm dla klasyka, 2-5 mm dla łyżwy). Odczytaj rozmiar odpowiedni dla tej długości wkładki i taki zamów.

Czym różnią się buty do nart biegowych do stylu klasycznego i łyżwowego?

Nie ma możliwości wyprodukowania jednej pary butów do nart biegowych, które sprawdzą się tak samo dobrze przy bieganiu techniką klasyczną i łyżwową. Inne ruchy wykonywane podczas biegu tymi stylami wymuszają inne cechy obuwia. Niektóre się wykluczają. Buty do nart biegowych do stylu klasycznego powinny być elastyczne w podeszwie, z kolei buty do nart biegowych do stylu łyżwowego muszą mieć bardzo sztywną podeszwę.

Przy bieganiu na nartach stylem klasycznym staw skokowy powinien mieć pełną swobodę poruszania się, ewentualnie może być lekko usztywniony dla poprawy stabilności i lepszej kontroli nad nartami. Bieg stylem łyżwowym wymaga znów bardzo sztywnych cholewek unieruchamiających staw skokowy w płaszczyźnie prostopadłej do kierunku jazdy.

Czy buty do nart biegowych combi to dobry wybór?

Buty do nart biegowych typu combi sprawdzą się w wypadkach:

 • gdy podczas jednego wyjścia na narty chcemy łączyć style i pokonywać odcinki klasykiem oraz łyżwą,
 • gdy z przyczyn ekonomicznych nie możemy sobie pozwolić na dwie pary butów,
 • gdy biegamy głównie techniką klasyczną i sporadycznie potrzebujemy biegać na nartach biegowych do stylu łyżwowego, np. z wypożyczalni,
 • gdy biegamy na nartach tylko stylem klasycznym lecz w przyczyn np. zdrowotnych potrzebujemy dodatkowego usztywnienia stawu skokowego.