Buty Rossignol Comp J

Indeks: RIHW650

579,00 zł
Brutto Dostawa w 1-2 dni

Buty o zwiększonej stabilności do biegania techniką klasyczną. Dobry wybór dla osób poszukujących obuwia łączącego cechy sprzętu do rekreacji, jak też wysiłku o charakterze sportowym, pozwalającego na lepszą kontrolę nad nartami. Buty kompatybilne z systemem wiązań: NNN, Prolink i Turnamic.

Rozmiar buta EU
Liczba
Ostatnie sztuki w magazynie

Rossignol Comp J to buty do biegania techniką klasyczną. Zostały opracowane dla młodzieży w celach rywalizacji. Jednak rozmiary dostępne do 42 EU włącznie umożliwiają korzystanie z tego modelu większości dorosłych narciarek i sporej grupie narciarzy. Buty świetnie sprawdzają się u młodzieży i osób dorosłych uprawiających narciarstwo biegowe w celach turystycznych i rekreacji.

Buty docenią szczególnie wszyscy, którzy lubią stabilność. Plastikowa cholewka sięgająca ponad kostkę, zapinana dodatkowo na taśmę z rzepem, usztywnia staw skokowy. Dzięki niemu łatwiej o równowagę na nartach, użytkownik zyskuje też lepsze panowanie nad nartami podczas manewrowania, w tym pługowania, skręcania, wchodzenia i wychodzenia z toru itp. Zwiększone poczucie kontroli nad nartami doceniają zazwyczaj osoby początkujące, jak też narciarze, którzy wcześniej mieli doświadczenia głównie z narciarstwem alpejskim.

Sznurowanie odbywa się przy pomocy tradycyjnych sznurówek, które są pokryte dodatkowym fartuchem przeciwśniegowym zapinanym na zamek błyskawiczny. Stanowi to dobrą osłonę przed śniegiem, zwiększa nieprzemakalność i poprawia komfort termiczny.

Buty współpracują z wiązaniami narciarskimi w systemach: NNN, Prolink, i Turnamic.

Cena za jedną parę butów.

Dobierz rozmiar

Jak znaleźć właściwy rozmiar? W 95% wypadków nasi Klienci, którzy dokonują przymiarek w naszym sklepie stacjonarnym, wybierają obuwie narciarskie większe przynajmniej o jeden rozmiar. Biegowe buty narciarskie są ocieplone, a także znacznie sztywniejsze, niż obuwie codzienne lub lekkie sportowe letnie. W butach do techniki klasycznej zalecany jest zapas długości od 0,5 do 1,0 cm (im większy rozmiar, tym więcej).

Najprawdopodobniej potrzebujesz butów większych o jeden rozmiar, niż codzienne obuwie. Aby się upewnić, zmierz swoją stopę i porównaj z publikowaną poniżej długością wkładek. Stopę w skarpetce biegowej ustaw prostopadle do ściany (drzwi, biurka) i zmierz odległość z dokładnością do 1 mm od ściany do końca najdłuższego palca. Dodaj do tego 0,5 cm jeśli nosisz rozmiar około 38 EU i nawet 1 cm jeśli nosisz rozmiar około 45 EU. Znajdź w kolumnie M poniżej długość wkładki o podobnej długości co zmierzona długość stopy powiększona o dodatkową przestrzeń potrzebną w bucie (od 0,5 do 1,0 cm).

 
rozmiar EU M S
37 23,7 7,9
38 24,5 8,0
39
40 25,5 8,4
41 26,5 8,7
42 27,0 8,7

Rozmiary wg danych producenta. Wartości M (długość wkładki) i S (szerokość wkładki w najszerszym miejscu) zostały faktycznie zmierzone i podane są w centymetrach.

Opis poszczególnych długości

Litera Opis
M całkowita długość wkładki od krawędzi do krawędzi [cm]
S szerokość wkładki w jej najszerszym miejscu [cm]
RIHW650

Dane

Forma aktywności
turystyka
Do techniki
klasycznej
System wiązań
Turnamic (NNN)

Specyficzne indeksy

Komentarze

Napisz swoją opinię

Buty Rossignol Comp J

Buty o zwiększonej stabilności do biegania techniką klasyczną. Dobry wybór dla osób poszukujących obuwia łączącego cechy sprzętu do rekreacji, jak też wysiłku o charakterze sportowym, pozwalającego na lepszą kontrolę nad nartami. Buty kompatybilne z systemem wiązań: NNN, Prolink i Turnamic.

Napisz swoją opinię

Inni wraz z tym produktem kupili także

Więcej z tej samej kategorii (12)