narty śladowe

Narty śladowe są na tyle szerokie, że pozwalają poruszać się po nieprzygotowanych maszynowo łagodnych terenach nizinnych - łąkach, polach, lasach, a także niższych górach przy mniejszej pokrywie śniegu. Narty śladowe są z kolei na tyle wąskie, że nadają się równocześnie do przemieszczania po trasach ubitych maszynowo.

narty śladowe

Mamy tu 4 produktów.

Pokazuję 1-4 z 4 produkt(ów)

Aktywne filtry

Narty biegowe Rossignol Evo OT 60 Positrack

Cena 899,00 zł
Długość: 165cm 175cm 185cm

Szersze narty biegowe, nazywane też śladówkami, doskonałe dla osób, które chciałyby przemieszczać się na nartach techniką klasyczną na nieprzygotowanych maszynowo trasach, w tym po lasach, łąkach, wałach, ale chciałyby się też zmieścić w torach (rynnach) na ubitych trasach. 

Narty Rossignol Evo XC 55 R-Skin

Cena 1 050,00 zł
Długość: 165cm 175cm 185cm 195cm

Szersze narty śladowe dla osób poszukujących stabilnych i stosunkowo krótkich nart na przygotowane trasy, jak też do wędrówek poza nimi w umiarkowanie trudnych warunkach. Wyposażone we wkładki moherowe (zwane też skinami, czy fokami).

Narty Rossignol Evo OT 65 Positrack

Cena 1 030,00 zł
Długość: 165cm 175cm 195cm

Szersze narty wypełniające lukę pomiędzy nartami śladowymi, a backcountry, wyposażone w stalowe krawędzie, łuskę w strefie odbiciowej. Idealne dla osób, które lubią zimowe wycieczki poza przygotowanymi trasami. 

Narty biegowe Peltonen...
  • Nowy

Narty biegowe Peltonen G-Grip Cruiser

Cena 1 249,00 zł
Długość: 170cm

Uniwersalne narty biegowe, nazywane też śladowymi, do poruszania się techniką klasyczną na trasach przygotowanych maszynowo i poza nimi. Wyposażone w ślizgi w technologi Nanogrip. Model nie wymaga smarowania ani na poślizg, ani na odbicie. Narty pozwalają na sprawne poruszanie się po śniegu...

Narty śladowe to określenie charakteryzujące sprzęt nadający się do przemieszczania poza zorganizowanymi terenami narciarskimi. Sprawdzą się tam, gdzie trasy nie są ubite ratrakiem.

Nazwa "śladówki" pochodzi od charakterystycznych śladów wyciśniętych przez narciarza w dziewiczym terenie, gdzie przebytą drogę wyznaczają dwa wąskie i równoległe ślady w pokrywie śnieżnej.

Narty śladowe to coś pomiędzy biegówkami i nartami przełajowymi (backcountry). Są krótsze i szersze niż typowe narty biegowe. Śladówki służą do spokojnej turystyki narciarskiej. Najlepiej sprawdzają się na terenach nizinnych, gdzie warunki są stosunkowo łagodne, a pokrywa śnieżna umiarkowanie głęboka.

Szersza podstawa w nartach śladowych sprawia, że mają większą wyporność niż sportowe narty biegowe. Przez co mniej grzęzną w kopnym śniegu. Z kolei mniejsze długości zapobiegają nurkowaniu czubów w pokrywie śnieżnej. Łatwiej też nimi manewrować, gdy trzeba omijać naturalne przeszkody, jak drzewa, kamienie itp.

Śladówki są węższe niż narty przełajowe (backcountry). Dzięki czemu wiele modeli mieści się w wyciśniętym przez ratrak lub skuter torze narciarskim. Szerokość jednego toru w najwęższym miejscu wynosi 60 mm.

Narty śladowe często wybierane są przez osoby początkujące, gdyż ich cechy sprzyjają nauce na biegówkach. Szersza podstawa to większa stabilność. Z kolei krótsze narty łatwiej kontrolować i manewrować nimi, zwłaszcza podczas hamowania, czy skręcania.