Buty Rossignol XC-3

Indeks: RIJW150

599,00 zł
Brutto Dostawa w 1-2 dni

Buty do techniki klasycznej zaprojektowane z myślą o rekreacyjnych narciarzach biegowych, dzięki lekkiemu usztywnieniu kostki poprawiają stabilność i umożliwiają lepszą kontrolę nad nartami. Produkt docenią szczególnie osoby początkujące, jak też wszystkie ceniące dobrą stabilność podczas aktywności na biegówkach.

Rozmiar buta EU
Liczba
Ostatnie sztuki w magazynie

Buty Rossignol XC-3 przeznaczone są zarówno dla kobiet, jak też mężczyzn uprawiających narciarstwo biegowe w celu turystyki i rekreacji. Podeszwa butów została zaprojektowana w taki sposób, by wspomagać stabilność użytkownika. Pomimo, że ma identyczne wymiary jak inne typy podeszw tego producenta, w modelu XC-3 zwiększa komfort użytkowania obuwia.

Na znaczny wzrost poczucia stabilności podczas korzystania z Rossignol XC-3 wpływa dodatkowe wsparcie opinające staw skokowy, zapinane na pasek na wysokości kostki. Dzięki niemu łatwiej o równowagę na nartach, użytkownik zyskuje też lepsze panowanie nad nartami podczas manewrowania, w tym pługowania, skręcania, wchodzenia, czy wychodzenia z toru itp. Zwiększone poczucia kontroli nad nartami doceniają zazwyczaj osoby początkujące, jak też narciarze, którzy wcześniej mieli doświadczenia głównie z narciarstwem alpejskim.

Sznurowanie odbywa się przy pomocy tradycyjnych sznurówek, które pokryte są dodatkowym fartuchem przeciwśniegowym zapinanym na zamek błyskawiczny. Stanowi to dobrą osłonę przed śniegiem, zwiększa nieprzemakalność i poprawia komfort termiczny.

Buty są dobrze ocieplone. Bardzo przyjemna w dotyku wewnętrzna wyściółka butów ma zdolność dostosowania kształtu do stopy użytkownika co dzieje się za sprawą ciepła (Thermoadjastable Fit), jakie wytwarza ludzka stopa. Sprzyja to doskonałemu dopasowaniu i poczuciu komfortu.

Buty współpracują z wiązaniami narciarskimi w systemach: NNN, Prolink, Turnamic i Snowmatic.

Cena za jedną parę butów.

Dobierz rozmiar

Jak znaleźć właściwy rozmiar? W 95% wypadków nasi Klienci, którzy dokonują przymiarek w naszym sklepie stacjonarnym, wybierają obuwie narciarskie większe przynajmniej o jeden rozmiar. Biegowe buty narciarskie są ocieplone, a także znacznie sztywniejsze, niż obuwie codzienne lub lekkie sportowe letnie. W butach do techniki klasycznej zalecany jest zapas długości od 0,5 do 1,0 cm (im większy rozmiar, tym więcej).

Najprawdopodobniej potrzebujesz butów większych o jeden rozmiar, niż codzienne obuwie. Aby się upewnić, zmierz swoją stopę i porównaj z publikowaną poniżej długością wkładek. Stopę w skarpetce biegowej ustaw prostopadle do ściany (drzwi, biurka) i zmierz odległość z dokładnością do 1 mm od ściany do końca najdłuższego palca. Dodaj do tego 0,5 cm jeśli nosisz rozmiar około 38 EU i nawet 1 cm jeśli nosisz rozmiar około 45 EU. Znajdź w kolumnie M poniżej długość wkładki o podobnej długości co zmierzona długość stopy powiększona o dodatkową przestrzeń potrzebną w bucie (od 0,5 do 1,0 cm).

 
rozmiar EU M S
37 24,0 7,7
38 25,0 8,0
39 25,5 8,3
40 26,0 8,4
41
42  27,5 8,5
43  28,0 9,0
44  28,6 9,0
45 29,5 9,2
46 30,0 9,5
47  30,5 9,5

Rozmiary wg danych producenta. Wartości M (długość wkładki) i S (szerokość wkładki w najszerszym miejscu) zostały faktycznie zmierzone i podane są w centymetrach.

Opis poszczególnych długości

Litera Opis
M całkowita długość wkładki od krawędzi do krawędzi [cm]
S szerokość wkładki w jej najszerszym miejscu [cm]
RIJW150

Dane

System wiązań
Turnamic (NNN)
Osłona sznurówek
tak
Ocieplone wnętrze
tak
Poszycie buta
nieprzemakalne

Specyficzne indeksy

Komentarze

Napisz swoją opinię

Buty Rossignol XC-3

Buty do techniki klasycznej zaprojektowane z myślą o rekreacyjnych narciarzach biegowych, dzięki lekkiemu usztywnieniu kostki poprawiają stabilność i umożliwiają lepszą kontrolę nad nartami. Produkt docenią szczególnie osoby początkujące, jak też wszystkie ceniące dobrą stabilność podczas aktywności na biegówkach.

Napisz swoją opinię

Inni wraz z tym produktem kupili także

Więcej z tej samej kategorii (11)