Buty Spine Concept Combi

695,00 zł
521,25 zł Oszczędź 25%
Brutto -Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 695,00 zł Dostawa w 1-2 dni

Buty tzw. combi do biegania na nartach, doskonałe dla osób, które poszukują dobrej stabilności i kontroli nad nartami przy bieganiu techniką klasyczną, jak też pragnących od czasu do czasu przebiec się techniką łyżwową. Obuwie współpracuje z wiązaniami w systemie NNN.

Rozmiar buta EU
Liczba
Ostatnie sztuki w magazynie

  • -25%

Spine Concept Combi to buty, w których można biegać na nartach zarówno techniką klasyczną, jak też łyżwową. Docenią je wszyscy, którzy pożądają uniwersalności. Buty zostały wyposażone w elastyczną podeszwę, dzięki której można wygodnie biegać techniką klasyczną. Cholewka usztywniająca kostkę, choć nie daje takiej sztywności jak w obuwiu przeznaczonym do techniki łyżwowej, przy technice klasycznej daje nadzwyczajną stabilność i kontrolę nad nartami, zwłaszcza podczas zjeżdżania, pługowania, czy wchodzenia lub wychodzenia z torów. Usztywnienie to pozwala też na stosowanie kroków typowych dla techniki łyżwowej.

Spine Concept Combi zostały stworzone z myślą o osobach, które mają lekkie zacięcie sportowe, choć niekoniecznie chcą rywalizować w zawodach. Ten model znajdzie uznanie u wszystkich, także początkujących, którzy chcą mieć jedną, uniwersalną parę obuwia, do różnych narciarskich aktywności. Wszystkich, dla których technika klasyczna jest dominująca, lecz od czasu do czasu chcieliby pobiegać także łyżwą.

W Spine Concept Combi znajdujemy but "wewnętrzny" stanowiący ocieplenie i sięgający wysoko ponad kostkę. Sznurowanie odbywa się w sposób tradycyjny przy pomocy sznurówek, co pozwala na dobre dopasowanie obuwia do stopy. Buty wyposażone zostały w anatomiczne, wyjmowane wkładki wewnętrzne. Całość pokryta jest osobną, zewnętrzną, nieprzemakalną syntetyczną tkaniną, która zapinana jest na zamek. Osłania ona sznurówki i sięga wysoko ponad cholewkę stanowiąc dobrą osłonę dla śniegu i zimnego powietrza. 

Buty współpracują z wiązaniami kompatybilnymi z systemem NNN, w tym Rottefella NNN, Prolink i Turnamic.

Cena za jedną parę butów.

Dobierz rozmiar

Jak znaleźć właściwy rozmiar? W 95% wypadków nasi Klienci, którzy dokonują przymiarek w naszym sklepie stacjonarnym, wybierają obuwie narciarskie większe przynajmniej o jeden rozmiar. Tym bardziej, że model Spine Concept Combi ma zaniżoną rozmiarówkę, czyli przykładowo jeśli inne buty narciarskie nosisz w rozmiarze 42 EU, w tym wypadku będziesz potrzebować rozmiaru większego, czyli 43 EU.

Biegowe buty narciarskie są ocieplone, a także znacznie sztywniejsze, niż obuwie codzienne lub lekkie sportowe letnie. W butach do techniki klasycznej zalecany jest zapas długości od 0,5 do 1,0 cm (im większy rozmiar, tym więcej).

Najprawdopodobniej potrzebujesz butów większych o jeden rozmiar, niż codzienne obuwie, a w tym modelu być może nawet dwa rozmiary. Aby się upewnić, zmierz swoją stopę i porównaj z publikowaną poniżej długością wkładek. Stopę w skarpetce biegowej ustaw prostopadle do ściany (drzwi, biurka) i zmierz odległość z dokładnością do 1 mm od ściany do końca najdłuższego palca. Dodaj do tego 0,5 cm jeśli nosisz rozmiar około 38 EU i nawet 1 cm jeśli nosisz rozmiar około 45 EU. Znajdź w kolumnie M poniżej długość wkładki o podobnej długości co zmierzona długość stopy powiększona o dodatkową przestrzeń potrzebną w bucie (od 0,5 do 1,0 cm).

 
rozmiar EU M S
37  24,0 8,2
38  24,5 8,5
39  25,4 8,7
40  25,9 8,7
41  26,0 9,0
42  27,4 9,2
43  27,7 9,2
44  28,5 9,5
45  29,0 9,5
46  30,0 9,5
47  30,5 9,6

Rozmiary wg danych producenta. Wartości M (długość wkładki) i S (szerokość wkładki w najszerszym miejscu) zostały faktycznie zmierzone i podane są w centymetrach.

Opis poszczególnych długości

Litera Opis
M całkowita długość wkładki od krawędzi do krawędzi [cm]
S szerokość wkładki w jej najszerszym miejscu [cm]

Dane

Forma aktywności
trening sportowy
Do techniki
combi (łyżwowej i klasycznej)
System wiązań
NNN
Osłona sznurówek
tak
Ocieplone wnętrze
tak
Poszycie buta
nieprzemakalne

Specyficzne indeksy

Komentarze

Napisz swoją opinię

Buty Spine Concept Combi

Buty tzw. combi do biegania na nartach, doskonałe dla osób, które poszukują dobrej stabilności i kontroli nad nartami przy bieganiu techniką klasyczną, jak też pragnących od czasu do czasu przebiec się techniką łyżwową. Obuwie współpracuje z wiązaniami w systemie NNN.

Napisz swoją opinię

Inni wraz z tym produktem kupili także

Więcej z tej samej kategorii (12)