Buty Spine Concept Classic

695,00 zł
521,25 zł Oszczędź 25%
Brutto Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 569,00 zł Dostawa w 1-2 dni

Buty do techniki klasycznej dla osób o sportowym zacięciu, które poszukują obuwia do biegania na nartach w celu utrzymania dobrej formy, kondycji i sylwetki. Model współpracuje z wiązaniami w systemie NNN, Tournamic i Prolink.

Rozmiar buta EU
Liczba
Ostatnie sztuki w magazynie

  • -25%

Spine Concept Classic to buty do biegania na nartach techniką klasyczną. Model z klasy sportowej (ale jeszcze nie z wyczynowej) zaprojektowany z myślą o osobach, dla których biegi narciarskie to coś więcej niż turystyka, które mają lekkie zacięcie sportowe i lubią prędkość.

W Spine Concept Classic znajdujemy but "wewnętrzny" stanowiący ocieplenie i sięgający ponad kostkę. Sznurowanie odbywa się w sposób tradycyjny przy pomocy sznurówek, co pozwala na dobre dopasowanie obuwia do stopy. Buty wyposażone zostały w anatomiczne, wyjmowane wkładki wewnętrzne. Całość pokryta jest osobną, zewnętrzną, nieprzemakalną syntetyczną tkaniną, która zapinana jest na zamek. Osłania ona sznurówki i sięga wysoko ponad cholewkę stanowiąc dobrą osłonę dla śniegu i zimnego powietrza.

W modelu Concept Classic projektanci dużo uwagi poświęcili stabilizacji pięty. Ta jest specjalnie usztywniona plastikowymi wspornikami po obu stronach stopy. Regulowany pasek na pięcie pozwala na ustabilizowanie stopy w obuwiu zapobiegając niepotrzebnemu jej unoszeniu się wewnątrz buta.

Buty współpracują z wiązaniami kompatybilnymi z systemem NNN, w tym Rottefella NNN, Prolink i Turnamic.

Cena za jedną parę butów.

Dobierz rozmiar

Jak znaleźć właściwy rozmiar? W 95% wypadków nasi Klienci, którzy dokonują przymiarek w naszym sklepie stacjonarnym, wybierają obuwie narciarskie większe przynajmniej o jeden rozmiar. Tym bardziej, że model Spine Concept Classic ma zaniżoną rozmiarówkę, czyli przykładowo jeśli inne buty narciarskie nosisz w rozmiarze 42 EU, w tym wypadku będziesz potrzebować rozmiaru większego, czyli 43 EU.

Biegowe buty narciarskie są ocieplone, a także znacznie sztywniejsze, niż obuwie codzienne lub lekkie sportowe letnie. W butach do techniki klasycznej zalecany jest zapas długości od 0,5 do 1,0 cm (im większy rozmiar, tym więcej).

Najprawdopodobniej potrzebujesz butów większych o jeden rozmiar, niż codzienne obuwie, a w tym modelu być może nawet dwa rozmiary. Aby się upewnić, zmierz swoją stopę i porównaj z publikowaną poniżej długością wkładek. Stopę w skarpetce biegowej ustaw prostopadle do ściany (drzwi, biurka) i zmierz odległość z dokładnością do 1 mm od ściany do końca najdłuższego palca. Dodaj do tego 0,5 cm jeśli nosisz rozmiar około 38 EU i nawet 1 cm jeśli nosisz rozmiar około 45 EU. Znajdź w kolumnie M poniżej długość wkładki o podobnej długości co zmierzona długość stopy powiększona o dodatkową przestrzeń potrzebną w bucie (od 0,5 do 1,0 cm).

 
rozmiar EU M S
37  24,0 8,2
38  24,5 8,5
39  25,4 8,7
40  25,9 8,7
41  26,0 9,0
42  27,4 9,2
43  27,7 9,2
44  28,5 9,5
45  29,0 9,5
46  30,0 9,5
47  30,5 9,6

Rozmiary wg danych producenta. Wartości M (długość wkładki) i S (szerokość wkładki w najszerszym miejscu) zostały faktycznie zmierzone i podane są w centymetrach.

Opis poszczególnych długości

Litera Opis
M całkowita długość wkładki od krawędzi do krawędzi [cm]
S szerokość wkładki w jej najszerszym miejscu [cm]

Dane

Forma aktywności
trening sportowy
System wiązań
NNN
Osłona sznurówek
tak
Poszycie buta
nieprzemakalne

Specyficzne indeksy

Komentarze

Napisz swoją opinię

Buty Spine Concept Classic

Buty do techniki klasycznej dla osób o sportowym zacięciu, które poszukują obuwia do biegania na nartach w celu utrzymania dobrej formy, kondycji i sylwetki. Model współpracuje z wiązaniami w systemie NNN, Tournamic i Prolink.

Napisz swoją opinię

Więcej z tej samej kategorii (12)