Serwis nart biegowych Wrocław

Filtruj wg

Marka

Marka

Do techniki

Do techniki

System wiązań

System wiązań

Sposób montażu

Sposób montażu

Cena

Cena

  • 13,00 zł - 559,00 zł

Wiązania

Wiązania do nart biegowych. W tej sekcji prezentujemy wszystkie typy wiązań do nart biegowych. Oferujemy głównie wiązania do nart biegowych NNN. Do nart śladowych i do nart biegowych. Do biegania techniką klasyczną i łyżwową. Wiązania otwierane automatycznie i ręcznie. Wiązania do nart biegowych turystycznych, sportowych i wyczynowych.

Wiązania

Mamy tu 45 produktów.

Pokazuję 1-12 z 45 produkt(ów)

Aktywne filtry

Salomon Flexor Prolink Combi 100

Cena 24,40 zł

Para flexorów (gumek) o twardości 100 do wiązań Atomic i Salomon Prolink. Można używać do techniki klasycznej i łyżwowej.

Salomon Flexor Profil / Pilot

Cena 24,90 zł

Para flexorów (gumek) do wiązań Salomon SNS Profil do użytku z butami w systemie SNS Profil i SNS Pilot.

Płyty IFP Adaptor Plate
  • Nowy

Płyty IFP Adaptor Plate

Cena 28,90 zł

Płyty marki Salomon umożliwiające montaż wiązań przykręcanych wkrętami na nartach biegowych z płytami IFP.

Wiązania do nart biegowych

Wiązania do nart biegowych oferowane w naszym sklepie obejmują wszystkie aktualnie produkowane typy zapięć. Znajdziesz tu:

  • wiązania do nart biegowych montowane na śruby - to wiązania, których montaż odbywa się przez nawiercenie otworów w narcie i przykręcenie śrubami,
  • wiązania do nart biegowych montowane na płytach - to wiązania, które nasuwa się na przygotowane przez producenta płyty, zazwyczaj zamontowane fabrycznie na nartach, w tym płyty NIS marki Rottefella i IFP marki Rossignol lub Fischer.

Jeśli zastanawiasz się jak wybrać wiązania do nart biegowych, w pierwszej kolejności zdaj się na nasze sugestie. W ofercie każdych nart biegowych i nart śladowych na stronach sklepu w bloku "kup razem" znajdziesz nasze propozycje. Wymienione tam wiązania do nart biegowych odpowiadają przeznaczeniem i klasą danemu modelowi nart. Dzięki temu masz pewność, że wybrane wiązania będą współpracować z wybranymi nartami.

Jeśli kupujesz u nas narty biegowe oraz wiązania możesz powierzyć nam montaż wiązań do nart biegowych. Nie musisz głowić się jak zamontować wiązania do nart biegowych, my zrobimy to szybko i fachowo przy wykorzystaniu specjalistycznych narzędzi i wskazówek producenta. Usługa montażu w takim wypadku jest bezpłatna.

Czym różnią się wiązania do nart biegowych?

  1. Systemem dopasowania do butów. Obecnie wszyscy producenci wytwarzają buty i wiązania do nart biegowych, które pasują do siebie. Obecnie króluje system wiązań NNN. Nie ważne, czy na butach napisane jest: NNN, Turnamic, Prolink - buty będą pasować do wiązań. Buty i wiązania do nart biegowych w systemie SNS Profil i SNS Pilot nie są już produkowane. Wciąż można jeszcze spotkać w magazynach sklepów takie wiązania i obuwie ze starych zapasów. Zanim wybierzesz wiązania, sprawdź jakie masz buty do nart biegowych.
  2. Przeznaczeniem do techniki biegowej. Wyróżniamy wiązania do stylu klasycznego i wiązania do stylu łyżwowego. Na rynku można też spotkać wiązania combi, które pozwalają łączyć oba style. Zazwyczaj wiązania do różnych stylów biegowych odróżnia wyłącznie inny kształt i twardość flexora - gumki, na której opiera się czubek buta po wpięciu w wiązanie.
  3. Przeznaczeniem do aktywności. Inne kryteria obejmują wiązania do turystyki  i rekreacji narciarskiej, jeszcze inne wiązania do sportu i zawodów. Wiązania do nart biegowych turystyczne są masywniejsze, często też bardziej przystępne cenowo. Wiązania do nart biegowych sportowych i wyczynowych zawsze są lżejsze i niższe. To znaczy, że po wpięciu buta w takie wiązania odległość pomiędzy podeszwą buta, a górną powierzchnią narty, jest niewielka. To pozwala efektywniej przenosić siły. Należy pamiętać, że wiązania do nart biegowych, jak też wiązania do nart śladowych, są inne niż wiązania do nart backcountry. Mają inne parametry i wymiary. Butów do nart backcountry nie można wpiąć w wiązania do nart biegowych i odwrotnie.
  4. Sposobem wpinania i otwierania wiązań. Wiązania do nart biegowych dla osób początkujących, przeznaczone do spokojnych aktywności na biegówkach, jak turystyka, czy rekreacja, często mają działanie automatyczne. Wiązania automatyczne umożliwiają samoczynne wpięcie buta do nart biegowych - wystarczy stanąć na narcie. Odpinanie odbywa się przez przyciśnięcie przycisku znajdującego się z przodu wiązania. Można to uczynić kijem, co zapobiega konieczności pochylania się. Wiązania manualne stosowane zawsze w nartach biegowych sportowych i wyczynowych wymagają użycia odpowiedniej dźwigienki w celu otwarcia i zamknięcia wiązania.
  5. Możliwością przesuwania bądź ustabilizowaną pozycją na narcie. Wiązania do nart biegowych na płytę umożliwiają ich przesuwanie w stosunku do pozycji wyjściowej. Najczęściej spotykane rozwiązania to: płyty NIS norweskiej marki Rottefella, płyty IFP stosowane przez Fischer i Rossignol przeznaczone do montażu wiązań Turnamic, płyty Shift montowane na nartach Atomic i Salomon. Użytkownik zyskuje możliwość przesuwania wiązań i dostrajania w ten sposób parametrów nart do wagi, umiejętności, zmęczenia i parametrów trasy. Wiązania do nart biegowych przykręcane śrubami mają zawsze ustabilizowaną pozycję i ich przesuwanie nie jest możliwe.

Które wiązania do nart biegowych są lepsze - automatyczne, czy manualne?

Trudno odpowiedzieć wprost na to pytanie. To co dla jednej osoby będzie zaletą, dla innej może być wadą. Przedstawiamy argumenty za i przeciw tym rozwiązaniom.

Automatyczne wiązania do nart biegowych

Stosowane zazwyczaj w nartach biegowych przeznaczonych dla osób początkujących, traktujących narciarstwo jako formę spokojnej aktywności, w tym turystyki. Zalety: brak konieczności schylania się przy wpięciu u wypięciu buta, niższa cena. Wady: problemy z odpięciem narty w wypadku dostania się wody i zamarznięcia mechanizmu wiązania, trudności z naciśnięciem przycisku po upadku, gdy odpięcie narty może pomóc wstać, utrudnienia przy wypięciu ze stojaka lub imadła serwisowego.

Manualne wiązania do nart biegowych

Wiązania otwierane i zamykane ręcznie spotykamy w każdym typie nart biegowych. Mogą być stosowane na biegówkach, czy śladówkach turystycznych. W wypadku nart o przeznaczeniu sportowym, w tym modelach wyczynowych, wiązania zawsze otwierane są ręcznie. Zalety: większa kontrola nad wpięciem i wypięciem narty, zminimalizowane ryzyko zamarznięcia mechanizmu, łatwe odpięcie po upadku, łatwe wpinanie i wypinanie ze stojaka lub imadła serwisowego, mniejsza waga wiązań. Wady: konieczność kucnięcia lub schylenia się w celu wpięcia / wypięcia buta, wyższa cena.