Serwis nart biegowych Wrocław

Filtruj wg

Marka

Marka

Forma aktywności

Forma aktywności

Zainstalowana płyta

Zainstalowana płyta

Cena

Cena

  • 749,00 zł - 999,00 zł

do techniki łyżwowej

W tym dziale znajdziesz narty biegowe do techniki łyżwowej. Umożliwiają one sprawne poruszanie się stylem łyżwowym na przygotowanych maszynowo narciarskich trasach biegowych.

do techniki łyżwowej

Mamy tu 2 produktów.

Pokazuję 1-2 z 2 produkt(ów)

Aktywne filtry

Narty biegowe Rossignol Delta Sport Skating IFP

Cena 999,00 zł
Długość: 163cm 173cm 180cm 192cm 186cm

Narty biegowe do techniki łyżwowej o sportowym charakterze, przeznaczone dla osób, dla których biegi narciarskie są formą rekreacji sportowej, alternatywnego treningu w innych dyscyplinach, jak też środkiem do zdrowia, kondycji, siły i utrzymania dobrej sylwetki.

Narty biegowe Peltonen Acadia Skating

Cena 969,00 zł
Długość: 167cm 181cm 188cm 193cm

Sportowe narty biegowe, najlżejsze na rynku w tej klasie, do biegu narciarskiego techniką łyżwową. Znakomite dla osób poszukujących sprzętu treningowo-startowego na poziomie uczestnika Biegu Piastów i innych biegów z ligi Worldloppet.

Narty biegowe do techniki łyżwowej mają inną konstrukcję, niż narty biegowe do stylu klasycznego. Główna różnica polega na znacznie wyższej sztywności nart do stylu łyżwowego. Sztywność biegówek do klasyka musi być precyzyjnie dobrana w taki sposób, by podczas jazdy narta sunęła tylko na ślizgu przed i za strefą odbicia, którą stanowi w przybliżeniu część ślizgu pod stopą narciarza i ok. 20-30 cm przed nią. Podczas wykonania odbicia strefa odbicia powinna dać się docisnąć do podłoża.

W nartach biegowych do stylu łyżwowego zarówno jazda, jak też odbicie wykonywane jest przy użyciu części ślizgu przed i za stopą użytkownika. Środkowa część ślizgu praktycznie nie uczestniczy ani w jeździe, ani w odbiciu. Opieranie się narty do techniki łyżwowej podczas jazdy lub odbicia na środkowej części ślizgu będzie zaburzało kierunek jazd narty i wybijało ją z przyjętego "toru". 

Jak dobrać narty biegowe do stylu łyżwowego?

Dobór odpowiedniej długości nart biegowych do techniki łyżwowej jest łatwiejszy, niż przy stylu klasycznym. Głównie należy zwrócić uwagę, by narty nie były za miękkie. Większa sztywność nie jest przeszkodą, a w niektórych warunkach śniegowych nawet zaletą.

Długość nart biegowych do techniki łyżwowej należy wyznaczyć korzystając z tabeli producenta. W ofercie każdego modelu biegówek do łyżwy dostępnego w naszym sklepie w opisie publikujemy zakres wagi ciała narciarza dla poszczególnych długości.

Warto pamiętać, że nartę obciąża nie tylko waga ciała narciarza, ale też masa wszelkiego ekwipunku, jak buty, kije, odzież, bidon z napojem itp. Faktyczna waga brutto jest większa o kilka kilogramów od masy ciała.

Wybierając długość nart biegowych z tabeli należy zwrócić uwagę, by waga brutto narciarza była niższa, najlepiej z zapasem, od najwyższej dopuszczalnej dla danego rozmiaru.

Czy długość nart biegowych do techniki łyżwowej dobiera się do wzrostu? 

Najważniejszy parametr przy dobieraniu nart biegowych do łyżwy to waga użytkownika. Jednak także wysokość ciała może mieć znaczenie. Dotyczy to zwłaszcza osób, których masa znacznie odbiega od przeciętnej w społeczeństwie dla danego wzrostu. W szczególności dla osób cięższych.

Klasyczne podejście zakłada, że narty biegowe do stylu łyżwowego mogą być dłuższe od wzrostu o 10-20 cm. Osobom o mniejszych doświadczeniach ze stylem łyżwowym lepiej posłużą narty krótsze. 

Jeśli poszukujemy nart do rywalizacji, biegówki zawsze powinny być dłuższe niż wzrost. Takie są przepisy. Do jazdy rekreacyjnej, czy treningowej, można wybrać narty o długości równej wysokości narciarza, a nawet kilka centymetrów krótsze. Pod warunkiem, że będą spełniać kryteria sztywności dla wagi użytkownika.