Zestaw nart biegowych Rossignol XT Venture i Spine X-Rider

1 349,00 zł
1 249,00 zł Oszczędź 100,00 zł
Brutto Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 1 349,00 zł Dostawa w 1-2 dni

Kompletny zestaw nowego i markowego sprzętu do narciarstwa biegowego dla osób poszukujących stabilnego sprzętu do poruszania się techniką klasyczną po trasach przygotowanych maszynowo, jak też w łagodnych warunkach po nieprzetartych szlakach. W skład wchodzą: narty Rossignol XT Venture z łuską, buty Spine X-Rider, kije Axon Martex Profi, wiązania Turnamic Step-In (kompatybilne z systemem ...

Kup razem

W zestawie

Buty Spine X-Rider (wybierz rozmiar)

Buty Spine X-Rider (wybierz rozmiar)

388,00 zł 0,00 zł
Kije Axon Martex Profi

Kije Axon Martex Profi

179,00 zł 0,00 zł
Wiązania Turnamic Tour Step-In IFP

Wiązania Turnamic Tour Step-In IFP

199,00 zł
Smar IKA ekspresowy w płynie Fast 100 ml

Smar IKA ekspresowy w płynie Fast 100 ml

33,00 zł 0,00 zł
Długość
Liczba
Ostatnie sztuki w magazynie

  • -100,00 zł

W skład zestawu wchodzą:

1. Narty Rossignol XT Venture Waxless IFP należące do grupy nart rekreacyjno-turystycznych do techniki klasycznej. To typowe śladówki, czyli narty trochę szersze niż sportowe biegówki. Narty są bardzo solidnie zbudowane. Model został wyposażony w łuskę w strefie odbiciowej i płyty IFP pozwalające na montaż wiązań bez ingerencji w rdzeń. Narty przeznaczone są dla osób początkujących i wszystkich uprawiających narciarstwo w celach turystyki i rekreacji,  dla których bardziej niż szybkość liczy się stabilność i łatwość podchodzenia pod wzniesienia.

2. Wiązania Turnamic Step-In w systemie kompatybilnym z NNN. Wiązania o działaniu półautomatycznym - automatyczne wpięcie po stanięciu na wiązaniu, wypięcie odbywa się przez przekręcenie dużego pokrętła przed noskiem buta. Wiązania będą zamontowane na rozmiar buta wybrany w ramach zestawu. Wiązania montowane są na płytach IFP zintegrowanych z nartami, co daje możliwość przesuwania wiązań i w ten sposób dostrojenia właściwości nart do umiejętności, zmieniającej się wagi, czy profilu trasy. W wypadku zapłaty za towar z góry - czyli kartą, BLIKiem, szybkim, czy tradycyjnym przelewem - wiązania zostaną zamontowane na rozmiar buta wybrany w ramach zestawu. W wypadku zapłaty za towar przy odbiorze u kuriera, narty i wiązania wysyłane są osobno do samodzielnego montażu lub montażu w pobliskim serwisie.

3. Buty Spine X-Rider - komfortowe buty dla aktywnych narciarzy. Wyposażone są we wsparcie opinające staw skokowy użytkownika, co zapewnia większe poczucie stabilności, ułatwia zachowanie równowagi i kontrolę nad nartami. Buty współpracują z wiązaniami w systemie NNN.

4. Kije Axon Martex Profi - wysokiej jakości aluminiowe kije do biegówek, choć są trochę cięższe niż inne kije, to aluminiowe modele są najmniej narażone na uszkodzenia. Wyposażone w uchwyty z okładziną z korka oraz pasko-rękawiczki skrojone osobno dla prawej i lewej dłoni z regulacją objętości na pasek z rzepem. Talerzyki o uniwersalnej wielkości zostały uzbrojone w widiowe zęby dające pewne oparcie nawet na lodzie.

5. Parafina w płynie IKA Fast 100 ml do ekspresowego smarowania ślizgów nart.

Jak skonfigurować odpowiedni zestaw dla siebie?

Wybierz odpowiednią długość nart i kijów oraz rozmiar buta. W tym celu przeczytaj dokładnie poniższe wskazówki. Wybierz z roletki odpowiednie buty i kije w bloku "Kup razem" na górze strony oraz długość nart "Długość" pod blokiem "Kup razem". 

Jak wybrać odpowiednią długość nart?

Poszczególne długości obecnie produkowanych nart biegowych przeznaczone są dla użytkowników o różnej wadze ciała. Przy wyborze rozmiaru należy kierować się przede wszystkim wagą i zaawansowaniem użytkownika.

Wybierz narty dla siebie

  1. W tabeli poniżej znajdź przedział wagowy, w którym się mieścisz. Odczytaj jaka długość nart jest odpowiednia dla tej wagi ciała.
  2. Jeżeli jesteś osobą początkującą, lepiej żeby twoja waga była zbliżona do wartości maksymalnej z przedziału wagowego dla nart krótszych. Jeśli poziom twojego zaawansowania jest bardzo wysoki, wybierz taką długość nart, aby twoja waga była bliżej minimalnej wagi.
 
Długość nart min. waga* max. waga*
176 cm 40 kg 50 kg
186 cm 45 kg 54 kg
191 cm 54 kg 63 kg
196 cm 63 kg 72 kg
201 cm 72 kg 81 kg
206 cm 81 kg 90+ kg

* - waga użytkownika nart

Dobierz rozmiar buta

Jak znaleźć właściwy rozmiar buta? W 95% wypadków Klienci, którzy dokonują przymiarek w naszym sklepie stacjonarnym, wybierają obuwie narciarskie większe przynajmniej o jeden rozmiar. Biegowe buty narciarskie są ocieplone, a także znacznie sztywniejsze, niż obuwie codzienne lub lekkie sportowe letnie. W butach do techniki klasycznej zalecany jest zapas długości od 0,5 do 1,0 cm (im większy rozmiar, tym więcej).

Najprawdopodobniej potrzebujesz butów większych o jeden rozmiar, niż codzienne obuwie. Aby się upewnić, zmierz swoją stopę i porównaj z publikowaną poniżej długością wkładek. Stopę w skarpetce biegowej ustaw prostopadle do ściany (drzwi, biurka) i zmierz odległość z dokładnością do 1 mm od ściany do końca najdłuższego palca. Dodaj do tego 0,5 cm jeśli nosisz rozmiar około 38 EU i nawet 1 cm jeśli nosisz rozmiar około 45 EU. Znajdź w kolumnie M poniżej długość wkładki o podobnej długości co zmierzona długość stopy powiększona o dodatkową przestrzeń potrzebną w bucie (od 0,5 do 1,0 cm).

 
rozmiar EU M S
37  24,0 8,2
38  24,2 8,5
39  25,3 8,6
40  26,0 8,7
41  26,5 9,0
42  27,5 9,0
43  28,0 9,0
44  28,7 9,5
45  29,0 9,5
46  30,0 9,5
47  31,5 10,0

Wybierz kije dla siebie

Dobierając kije do poruszania się techniką klasyczną skorzystaj ze wzoru wzrost - 30 cm i zaokrąglij, by odpowiadał najbliższej długości kija (rozmiary rosną co 5 cm). Przykład dla osoby o wzroście 166,5 cm: zgodnie ze wzorem 166,5 cm - 30 cm = 136,5 cm. Taką wartość warto zaokrąglić w dół, w tym wypadku odpowiednia będzie długość kijów 135 cm.

Dane

Forma aktywności
turystyka
Do techniki
klasycznej
System wiązań
Turnamic (NNN)
W strefie odbiciowej
łuska

Specyficzne indeksy

Komentarze

Napisz swoją opinię

Zestaw nart biegowych Rossignol XT Venture i Spine X-Rider

Kompletny zestaw nowego i markowego sprzętu do narciarstwa biegowego dla osób poszukujących stabilnego sprzętu do poruszania się techniką klasyczną po trasach przygotowanych maszynowo, jak też w łagodnych warunkach po nieprzetartych szlakach. W skład wchodzą: narty Rossignol XT Venture z łuską, buty Spine X-Rider, kije Axon Martex Profi, wiązania Turnamic Step-In (kompatybilne z systemem NNN) i parafina w płynie.

Napisz swoją opinię

Inni wraz z tym produktem kupili także

Więcej z tej samej kategorii (4)