Zestaw - narty biegowe Brados XT Tour Step i Spine Smart

899,00 zł
799,00 zł Oszczędź 100,00 zł
Brutto -Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 899,00 zł Dostawa w 1-2 dni

Najtańszy, kompletny zestaw nowego sprzętu do narciarstwa biegowego, przeznaczony do poruszania się techniką klasyczną po trasach przygotowanych maszynowo, jak też w łagodnych warunkach po nieprzetartych szlakach, np. w parkach, łąkach, na wałach itp. W skład wchodzą narty Brados XT Tour, buty Spine Smart, kije z włókien szklanych STC X600, wiązania NT Step NNN i parafina w płynie.

Kup razem

W zestawie

Buty Spine Smart NNN (wybierz rozmiar)

Buty Spine Smart NNN (wybierz rozmiar)

315,00 zł 0,00 zł
Kije STC X600 (wybierz długość)

Kije STC X600 (wybierz długość)

99,00 zł 0,00 zł
Wiązania Step NT

Wiązania Step NT

139,00 zł 0,00 zł
Smar IKA ekspresowy w płynie Fast 100 ml

Smar IKA ekspresowy w płynie Fast 100 ml

33,00 zł 0,00 zł
Długość
Liczba
do 24 h

  • -100,00 zł

W skład zestawu wchodzą:

1. Narty Brados XT Tour Step należące do grupy nart rekreacyjno-turystycznych do techniki klasycznej. To typowe śladówki, czyli narty trochę szersze niż sportowe biegówki. Charakteryzują się niską wagą i dobrą wytrzymałością mechaniczną. Narty wyposażone są w łuskę w strefie odbiciowej. Zostały zaprojektowane z myślą o osobach początkujących i wszystkich, którzy bardziej niż szybkość cenią stabilność i łatwość podchodzenia pod wzniesienia.

2. Wiązania Rottefella NT Step w systemie kompatybilnym z NNN. Wiązania o działaniu automatycznym - automatyczne wpięcie po stanięciu na wiązaniu, wypięcie odbywa się przez przyciśnięcie (np. kijem) dużego guzika przed noskiem buta. W wypadku zapłaty za towar z góry - czyli kartą, BLIKiem, szybkim, czy tradycyjnym przelewem - wiązania zostaną zamontowane na rozmiar buta wybrany w ramach zestawu. W wypadku zapłaty za towar przy odbiorze u kuriera, narty i wiązania wysyłane są osobno do samodzielnego montażu lub montażu w pobliskim serwisie.

3. Buty Spine Smart Classic NNN - dobrze wykonane, proste w budowie buty do biegówek do poruszania się na nartach techniką klasyczną. Buty są ocieplone, a ich przeznaczenie to turystyka i rekreacja. 

4. Kije STC X600 - kije do biegówek z trzonkami wykonanymi z włókien szklanych, wyposażone w uchwyty z dwóch różnych tworzyw sztucznych i proste, wygodne paski z elastyczną nakładką poprawiającą wygodę użytkowania. Talerzyki o uniwersalnej wielkości zostały wyposażone w stalowe zęby.

5. Parafina w płynie IKA Fast 100 ml do ekspresowego smarowania ślizgów nart.

Jak skonfigurować odpowiedni zestaw dla siebie?

Wybierz odpowiednią długość nart i kijów oraz rozmiar buta. W tym celu przeczytaj dokładnie poniższe wskazówki. Wybierz z roletki wybrane buty i kije w bloku "Kup razem" na górze strony oraz długość nart "Długość" pod blokiem "Kup razem". 

Jak wybrać odpowiednią długość nart?

Poszczególne długości obecnie produkowanych nart biegowych przeznaczone są dla użytkowników o różnej wadze ciała. Przy wyborze rozmiaru należy kierować się przede wszystkim wagą i zaawansowaniem użytkownika.

Wybierz narty dla siebie

  1. W tabeli poniżej znajdź przedział wagowy, w którym się mieścisz. Odczytaj jaka długość nart jest odpowiednia dla tej wagi ciała.
  2. Jeżeli jesteś osobą początkującą, lepiej żeby twoja waga była zbliżona do wartości maksymalnej z przedziału wagowego dla nart krótszych. Jeśli poziom twojego zaawansowania jest bardzo wysoki, wybierz taką długość nart, aby twoja waga była bliżej minimalnej wagi.
 
Długość nart min. waga* max. waga*
185 cm 45 kg 60 kg
195 cm 58 kg 72 kg
205 cm 70 kg 88+ kg

* - waga użytkownika nart

Dobierz rozmiar buta

Jak znaleźć właściwy rozmiar buta? W 95% wypadków Klienci, którzy dokonują przymiarek w naszym sklepie stacjonarnym, wybierają obuwie narciarskie większe przynajmniej o jeden rozmiar. Biegowe buty narciarskie są ocieplone, a także znacznie sztywniejsze, niż obuwie codzienne lub lekkie sportowe letnie. W butach do techniki klasycznej zalecany jest zapas długości od 0,5 do 1,0 cm (im większy rozmiar, tym więcej).

Najprawdopodobniej potrzebujesz butów większych co najmniej o jeden rozmiar, niż codzienne obuwie. Aby się upewnić, zmierz swoją stopę i porównaj z publikowaną poniżej długością wkładek. Stopę w skarpetce biegowej ustaw prostopadle do ściany (drzwi, biurka) i zmierz odległość z dokładnością do 1 mm od ściany do końca najdłuższego palca. Dodaj do tego 0,5 cm jeśli nosisz rozmiar około 38 EU i nawet 1 cm jeśli nosisz rozmiar około 45 EU. Znajdź w kolumnie M poniżej długość wkładki o podobnej długości co zmierzona długość stopy powiększona o dodatkową przestrzeń potrzebną w bucie (od 0,5 do 1,0 cm).

 
rozmiar EU M S
36 23,4 8,0
37  24,0 8,2
38  24,5 8,4
39  25,5 8,4
40  26,0 8,5
41  26,5 8,7
42  27,2 9,0
43  28,0 9,0
44  28,5 9,0
45  29,2 9,2
46  29,7 9,3
47 30,2 9,5
48 30,6 9,5

Rozmiary wg danych producenta. Wartości M (długość wkładki) i S (szerokość wkładki w najszerszym miejscu) zostały faktycznie zmierzone i podane są w centymetrach.

Opis poszczególnych długości

Litera Opis
M całkowita długość wkładki od krawędzi do krawędzi [cm]
S szerokość wkładki w jej najszerszym miejscu [cm]

Wybierz kije dla siebie

Dobierając kije do poruszania się techniką klasyczną skorzystaj ze wzoru wzrost * 0,85 i zaokrąglij, by odpowiadał najbliższej długości kija (rozmiary rosną co 5 cm). Przykład dla osoby o wzroście 166 cm: zgodnie ze wzorem 166 cm * 0,85 = 141,10 cm. Taką wartość warto zaokrąglić w dół, w tym wypadku odpowiednia będzie długość kijów 140 cm.

Dane

Forma aktywności
rekreacja sportowa
Do techniki
klasycznej
System wiązań
NNN
W strefie odbiciowej
łuska

Specyficzne indeksy

Komentarze

Napisz swoją opinię

Zestaw - narty biegowe Brados XT Tour Step i Spine Smart

Najtańszy, kompletny zestaw nowego sprzętu do narciarstwa biegowego, przeznaczony do poruszania się techniką klasyczną po trasach przygotowanych maszynowo, jak też w łagodnych warunkach po nieprzetartych szlakach, np. w parkach, łąkach, na wałach itp. W skład wchodzą narty Brados XT Tour, buty Spine Smart, kije z włókien szklanych STC X600, wiązania NT Step NNN i parafina w płynie.

Napisz swoją opinię

Inni wraz z tym produktem kupili także

Więcej z tej samej kategorii (3)