Narty biegowe SKIGO Ex-Elit dla małych dzieci

199,00 zł
Cena brutto Dostawa w 1-2 dni

Kompletny zestaw nart biegowych dla małych entuzjastów biegówek. Doskonałe dla najmłodszych, którzy chcą mieć prawdziwe biegówki, tak jak ich rodzice, czy idole.

Długość
Liczba
Ostatnie sztuki w magazynie

Zestaw SkiGo Ex-Elit zawiera wszystko co potrzebne, by postawić pierwsze kroki na nartach biegowych. Przede wszystkim zawiera najprawdziwcze biegówki, zbudowane identycznie jak narty biegowe dla starszej młodzieży, z prawdziwym ślizgiem. W środkowej części ślizgu, tak jak w większości popularnych nart turystycznych dla dorosłych, została umieszczona "łuska" zapobiegająca cofaniu się narty.

Na nartach zamontowano wiązania, które pozwalają przypiąć biegówki do normalnych butów zimowych dziecka. Co ważne, wiązania te funkcjonują na podobnej zasadzie co w typowych beigówkach, pozwalając na uniesienie pięty. To umożliwia swobodnie poruszanie się na nartach, wpływa też na bezpieczeństwo malucha podczas ewentualnej wywrotki.

W komplecie mały narciarz otrzymuje kije z uchwytami wyprofilowanymi tak, by można było poruszać się narciarskimi krokami biegowymi. Pasek przy uchwycie jest regulowany, można jego obwód dostosować do ręki młodego adepta biegówek. Kije zostały wykonane z włókiem szklanych, dzięki temu są lekkie. Końcówki - talerzyki nie zawierają elementów metalowych, jedynie plastikowe, co zwiększa bezpieczeństwo np. przy wywrotce.

Przy dobieraniu nart dla małych dzieci należy przede wszystkim upewnić się, by nie były za długie. Narty są mało sztywne, ich zadaniem jest ułatwienie pierwszych kroków i zachęcenie do kontynuowania tej zimowej aktywności. Krótsze narty są łatwiejsze w kontroli i manewrowaniu. Długość kijów na tym etapie nauki też nie ma większego znaczenia, ważne by były, by się nimi podpierać i wyrabiać prawidłową koordynację ruchową.

Narty mają długośc 90 cm lub 100 cm, będą dobrze służyć dzieciom o wzroście odpowiednio od 90 do 110 cm dla nart o długości 90 cm i o wzroście od 100 do 120 cm dla nart o długości 100 cm.

Cena za jeden komplet nart z kijami.

Specyficzne indeksy

Komentarze

Napisz swoją opinię

Narty biegowe SKIGO Ex-Elit dla małych dzieci

Kompletny zestaw nart biegowych dla małych entuzjastów biegówek. Doskonałe dla najmłodszych, którzy chcą mieć prawdziwe biegówki, tak jak ich rodzice, czy idole.

Napisz swoją opinię

Więcej z tej samej kategorii (12)