Narty śladowe Madshus Cadenza 100

396,00 zł
316,00 zł Oszczędź 80,00 zł
Cena brutto Dostawa w 1-2 dni

Uniwersalne i łatwe w manewrowaniu narty śladowe dla osób poszukujących sprzętu do lasu, wędrówek po polach, czy spacerów w miejskich parkach, jak też przygotowanych trasach biegowych i poruszania się w torze wyciśniętym maszynowo.

Długość
Liczba
Ostatnie sztuki w magazynie

  • Wyprzedaż!
  • -80,00 zł
Narty śladowe Madshus Cadenza 100 Narty śladowe Madshus Cadenza 100

Narty Madshus Cadence przeznaczone dla osób poszukujących uniwersalnych śladówek, które sprawdzą się tak samo dobrze na przygotowanych trasach, jak też poza nimi. Narty idealne do zimowych wędrówek po polach, lesie, czy miejskich parkach, czyli tam, gdzie nie możemy liczyć na maszynowe przygotowanie trasy.

Madshus Cadence zostały tak skonstruowane, że są szersze i krótsze niż typowe biegówki. Dzięki większej szerokości zapewniają lepszą podstawę, a to oznacza większą stabilność. Łatwiejsze zachowanie równowagi pozwala początkującym szybciej czynić postępy i od początku cieszyć się przyjemnością z poruszania się na nartach, a bardziej zaawansowanym umożliwia pewne postawienie wagi na narcie i odbicie się pełną siłą. Szersze narty ułatwiają też pokonywanie grząskich odcinków, np. gdy śnieg jest świeży, albo przy odwilży. Także na nieubitych odcinkach tras.

Szerokość Madshus Cadence została tak dobrana, że z zapasem mieszczą się w wyciśniętych torach do techniki klasycznej. Dzięki temu z powodzeniem można korzystać z nich także na przygotowanych maszynowo trasach biegowych.

Krótsze narty ułatwiają manewrowanie. Łatwiej nie tylko zakręcać, ale także podczas leśnych, czy polnych wędrówek omijać krzaki, drzewa, czy inne naturalne przeszkody. Nad krótszymi nartami łatwiej zachować kontrolę w każdych warunkach.

Narty nie wymagają smarowania na tzw. "trzymanie". Łuska Multigrip w środkowej częsci ślizgu umożliwia podchodzenie pod wzniesienia i odbijanie się bez użycia smarów odbiciowych.

W zakładce "Akcesoria" nad opisem dostępne są wiązania odpowiednie dla tego modelu nart.

Cena za parę nart bez wiązań.

Tabela przedziałów wagowych dla nart Madshus Cadenza 100

 
Długość nart min. waga* max. waga*
158 cm 40 kg 55 kg
168 cm 55 kg 70 kg
178 cm 70 kg 85+ kg

* - waga użytkownika nart

Jak wybrać odpowiednią długość nart?

Poszczególne długości obecnie produkowanych nart biegowych przeznaczone są dla użytkowników o różnej wadze ciała. Przy wyborze rozmiaru należy kierować się przede wszystkim wagą i zaawansowaniem użytkownika.

Wybierz narty dla siebie

  1. W powyższej tabeli znajdź przedział wagowy, w którym się mieścisz. Odczytaj jaka długość nart jest odpowiednia dla tej wagi ciała.
  2. Jeżeli jesteś osobą początkującą, lepiej żeby twoja waga była zbliżona do wartości maksymalnej z przedziału wagowego dla nart krótszych. Jeśli poziom twojego zaawansowania jest bardzo wysoki, wybierz taką długość nart, aby twoja waga była bliżej minimalnej wagi.

Dane

Forma aktywności
turystyka
Do techniki
klasycznej
W strefie odbiciowej
łuska
Taliowanie
52/48/50

Specyficzne indeksy

powiązane produkty

Komentarze

Napisz swoją opinię

Narty śladowe Madshus Cadenza 100

Uniwersalne i łatwe w manewrowaniu narty śladowe dla osób poszukujących sprzętu do lasu, wędrówek po polach, czy spacerów w miejskich parkach, jak też przygotowanych trasach biegowych i poruszania się w torze wyciśniętym maszynowo.

Napisz swoją opinię

Więcej z tej samej kategorii (12)