Buty Fischer RC1 Combi

579,00 zł
Cena brutto Dostawa w 1-2 dni

Buty tzw. combi do biegania na nartach, doskonałe dla osób, które poszukują dobrej stabilności i kontroli nad nartami przy bieganiu techniką klasyczną, jak też pragnących od czasu do czasu pobiegać techniką łyżwową. Obuwie współpracuje z wiązaniami w systemie NNN.

Rozmiar buta EU
Liczba
Ostatnie sztuki w magazynie

  • Nowy

Fischer RC1 Combi to buty, w których można biegać na nartach zarówno techniką klasyczną, jak też łyżwową. Buty zostały wyposażone w podeszwę trochę sztywniejszą niż w modelach do techniki klasycznej, dzięki której można biegać klasykiem i korzystać z większej sztywności podeszwy przy krokach łyżwowych.

Cholewka usztywniająca kostkę, choć nie daje takiej sztywności jak w obuwiu przeznaczonym do techniki łyżwowej, przy technice klasycznej daje nadzwyczajną stabilność i kontrolę nad nartami, zwłaszcza podczas zjeżdżania, pługowania, czy wchodzenia lub wychodzenia z torów. Usztywnienie pozwala też na stosowanie kroków typowych dla techniki łyżwowej. Wysoki "fartuch" przeciwśniegowy sięgający wysoko nad kostkę ucieszy wszystkich, którzy lubią mieć dobrą ochronę nawet przed kopnym śniegiem.

Fischer RC1 Combi zostały stworzone z myślą o osobach, które mają lekkie zacięcie sportowe, choć niekoniecznie chcą rywalizować w zawodach. Ten model znajdzie uznanie u wszystkich, także początkujących, którzy chcą mieć jedną, uniwersalną parę obuwia, do różnych narciarskich aktywności. Biegaczy, dla których technika klasyczna jest dominująca, lecz od czasu do czasu chcieliby pobiegać także łyżwą.

W tym modelu znajdujemy but "wewnętrzny", sznurowany w sposób tradycyjny, co pozwala na dobre dopasowanie obuwia do stopy. Całość pokryta jest osobną, zewnętrzną, nieprzemakalną syntetyczną tkaniną, która zapinana jest na zamek. Osłania ona sznurówki i sięga wysoko ponad cholewkę stanowiąc dobrą osłonę dla śniegu i zimnego powietrza. 

W Fischer RC1 Combi wykorzystano materiał Comfort Guard Insulation, bardzo lekki, wodoodporny i izolujący dla ochrony termicznej przodostopia i palców. Anatomiczne wkładki Fischer Fresh zapewniają trwałą świeżość wewnątrz. Membrana Triple F gwarantuje suchość, ciepło i oddychalność.

We wnętrzu buta zastosowano technologię Thermo Fit, amortyzującą piankę zapewniającą izolację termiczną i mającą zdolność dostosowania się do kształtu stopy użytkownika. Buty należy podgrzać w piekarniku do temperatury max. 85°C. Następnie założyć na stopy w skarpetkach biegowych i zawiązać sznurowadła. Po 7-10 minutach pianka dostosuje się do kształtu stopy. 

Buty współpracują z wiązaniami kompatybilnymi z systemem NNN, w tym Rottefella NNN, Prolink i Turnamic.

Cena za jedną parę butów.

Dobierz rozmiar

Jak znaleźć właściwy rozmiar? W 95% wypadków nasi Klienci, którzy dokonują przymiarek w naszym sklepie stacjonarnym, wybierają obuwie narciarskie większe przynajmniej o jeden rozmiar. Biegowe buty narciarskie są ocieplone, a także znacznie sztywniejsze, niż obuwie codzienne lub lekkie sportowe letnie. W butach do techniki klasycznej zalecany jest zapas długości od 0,5 do 1,0 cm (im większy rozmiar, tym więcej).

Najprawdopodobniej potrzebujesz butów większych o jeden rozmiar, niż codzienne obuwie. Aby się upewnić, zmierz swoją stopę i porównaj z publikowaną poniżej długością wkładek. Stopę w skarpetce biegowej ustaw prostopadle do ściany (drzwi, biurka) i zmierz odległość z dokładnością do 1 mm od ściany do końca najdłuższego palca. Dodaj do tego 0,5 cm jeśli nosisz rozmiar około 38 EU i nawet 1 cm jeśli nosisz rozmiar około 45 EU. Znajdź w kolumnie M poniżej długość wkładki o podobnej długości co zmierzona długość stopy powiększona o dodatkową przestrzeń potrzebną w bucie (od 0,5 do 1,0 cm).

 
rozmiar EU M S
43 28,0 8,7
44 28,5 8,8

Rozmiary wg danych producenta. Wartości M (długość wkładki) i S (szerokość wkładki w najszerszym miejscu) zostały faktycznie zmierzone i podane są w centymetrach.

Opis poszczególnych długości

Litera Opis
M całkowita długość wkładki od krawędzi do krawędzi [cm]
S szerokość wkładki w jej najszerszym miejscu [cm]

Dane

Forma aktywności
rekreacja sportowa
Do techniki
combi (łyżwowej i klasycznej)
System wiązań
Turnamic (NNN)
Osłona sznurówek
tak
Poszycie buta
nieprzemakalne

Specyficzne indeksy

Komentarze

Napisz swoją opinię

Buty Fischer RC1 Combi

Buty tzw. combi do biegania na nartach, doskonałe dla osób, które poszukują dobrej stabilności i kontroli nad nartami przy bieganiu techniką klasyczną, jak też pragnących od czasu do czasu pobiegać techniką łyżwową. Obuwie współpracuje z wiązaniami w systemie NNN.

Napisz swoją opinię

Więcej z tej samej kategorii (7)