Narty biegowe Peltonen Astra Classic Nanogrip

Narty biegowe fińskiego producenta do techniki klasycznej dla osób poszukujących biegówek, które nie wymagają smarowania i pozwalają na sprawne poruszanie się po śniegu przy minimalnych umiejętnościach technicznych.

Szczegóły

496,00 zł

Dostępność: do 24 h

Narty Peltonen Astra Classic to biegówki zbudowane przy użyciu nowoczesnych technologii. Ich największą zaletą są minimalne wymagania dotyczące przygotowania, w tym smarowania ślizgów. W skrócie można powiedzieć, że te narty są niemal bezobsługowe.

Dzięki opatentowanej przez Peltonen technologii Nanogrip, czyli specjalnej powłoce na całej długości ślizgów, narty pozwalają cieszyć się aktywnością w każdych warunkach śniegowych i nawet przy niewielkich umiejętnościach techniki biegu narciarskiego. Dlatego polecane są zarówno początkującym, jak też bardziej doświadczonym narciarzom, którzy oczekują od nart łatwości obsługi i ułatwień w poruszaniu się po śniegu. Powłoka Nanogrip na ślizgu narty pozwala swobodnie przesuwać się jej po śniegu w przód, lecz zatrzymuje nartę przy ruchu do tyłu, co pozwala na pewne odbicie w każdych warunkach śniegowych.

Technologia Nanogrip umożliwia użytkownikom korzystanie z nart krótszych, niż te zbudowane przy użyciu tradycyjnych metod. Dzięki  temu łatwiej nimi manewrować.

Narty posiadają fabrycznie zamontowaną płytę NIS umożliwiającą nasunięcie wiązań Rottefella, skonstruowanych w standardzie NIS, bez konieczności nawiercania otworów. Możliwe jest też montowanie wiązań wszystkich producentów przy użyciu tradycyjnych metod.

W zakładce "Akcesoria" nad opisem dostępne są wiązania odpowiednie dla tego modelu nart.

Cena za jedną parę nart.

Tabela przedziałów wagowych dla nart Peltonen Astra Nanogrip

 
Długość nartmin. waga*max. waga*
181 cm50 kg65 kg
188 cm65 kg75 kg
195 cm70 kg85 kg
202 cm80 kg95 kg
207 cm90 kg120+ kg

Technologia Nanogrip

Technologia opatentowana przez firmę Peltonen. Nanogrip to syntetyczna powłoka, którą fabrycznie pokryty jest ślizg narty na całej długości. Spełnia rolę zarówno smaru poślizgowego, jak też odbiciowego. Pozwala na korzystanie z nart w każdych warunkach śniegowych przy temperaturach od +10°C do -20°C, a szczególnie dobrze radzi sobie na starszych śniegach, także mokrych i zlodowaciałych nawierzchniach.

Producent gwarantuje, że Nanogrip utrzymuje swoje funkcje przynajmniej przez 2000 km. Narty z powłoką Nanogrip nie wymagają przygotowania przed pierwszym użyciem. Optymalne zdolności ślizgowe narty uzyskuja już po przejchaniu 5 km od zakupu, kiedy śnieg dokonuje ostatecznego wypolerowania powłoki. 

Kolor powłoki Nanogrip jest szary, ale wraz z użyciem zmienia się w czarny. Można to dostrzec wpierw na powierzchniach jezdnych ślizgu narty. Efekt zmiany koloru nie wpływa na zdolności ślizgowe i trzymania narty przy odbiciu.

Narty z powłoką Nanogrip wymagają przede wszystkim czyszczenia przy użycia zwykłego zmywacza do smarów.

  • Forma aktywności turystyka i rekreacja
  • Do techniki klasycznej
  • Zainstalowana płyta NIS tak
  • Taliowanie 44/44/44

Napisz swoją recenzję

Narty biegowe Peltonen Astra Classic Nanogrip

Narty biegowe Peltonen Astra Classic Nanogrip

Narty biegowe fińskiego producenta do techniki klasycznej dla osób poszukujących biegówek, które nie wymagają smarowania i pozwalają na sprawne poruszanie się po śniegu przy minimalnych umiejętnościach technicznych.

Napisz swoją recenzję

Produkty powiązane