Narty biegowe ONEWAY Smagan Classic

Solidne, zbudowane tradycyjną metodą narty do biegania techniką klasyczną do rekreacji i turystyki.

Szczegóły

289,00 zł

Wyprzedaż Wyprzedaż !

489,00 zł

-200,00 zł

Dostępność: do 48 h

Smagan Classic docenią osoby, które uprawiają narciarstwo biegowe w celach rekreacji, turystyki i utrzymania dobrej formy. Szczególnie narciarze z tradycyjnym podejściem do biegówek, którzy nie wyobrażają sobie nart z łuską docenią OneWay Smagan. To są narty, które smaruje się nie tylko na poślizg, ale także na trzymanie.

Narty zostały zbudowane na bazie drewnianego rdzenia i mają równolegle poprowadzone krawędzie, bez taliowania. Sprawdzają się zarówno na przygotowanych trasach, w torze narciarskim, ale można też śmiało wykorzystywać je w miastach, na parkowych ścieżkach, wałach, łąkach, gdzie warunki są umiarkowanie trudne.

W zakładce "Akcesoria" nad opisem dostępne są wiązania odpowiednie dla tego modelu nart.

  • Forma aktywności turystyka i rekreacja
  • Do techniki klasycznej
  • W strefie odbiciowej wymaga smarowania
  • Budowa rdzenia Wood Core
  • Zainstalowana płyta NIS nie

Tabela przedziałów wagowych dla nart ONEWAY Smagan Classic

  
Długość nartmin. waga*max. waga*
170 cm35 kg45 kg
180 cm45 kg55 kg
188 cm55 kg65 kg
196 cm65 kg75 kg
201 cm70 kg85 kg
206 cm80 kg95+ kg

* - waga użytkownika nart

Jak wybrać odpowiednią długość nart?

Różne długości obecnie produkowanych nart biegowych przeznaczone są dla użytkowników o różnej wadze ciała. Przy wyborze rozmiaru należy kierować się przede wszystkim wagą i zaawansowaniem użytkownika.

Wybierz narty dla siebie

  1. W powyższej tabeli znajdź przedział wagowy, w którym się mieścisz. Odczytaj jaka długość nart jest odpowiednia dla tej wagi ciała.
  2. Jeżeli jesteś osobą początkującą, lepiej żeby twoja waga była zbliżona do wartości maksymalnej z przedziału wagowego dla nart krótszych. Jeśli poziom twojego zaawansowania jest bardzo wysoki, wybierz taką długość nart, aby twoja waga była bliżej minimalnej wagi.

Przy jednoczesnym zakupie nart i wiązań, na życzenie kupującego i pod warunkiem zapłaty za towar z góry, wiązania montowane są bezpłatnie. Prosimy o zaznaczenie przy zakupie, że wiązania powinny zostać zainstalowane.

Montaż wiązań NNN

W procesie składania zamówienia należy podać rozmiar buta użytkownika, dla którego mają być zamontowane wiązania.

Wiązania i narty z płytą NIS

Niektóre modele nart są fabrycznie zintegrowane z płytami NIS, które umożliwiają instalację wiązań bez nawiercania otworów. Wymagają wiązań zaprojektowanych do pracy w systemie NIS. Takie wiązania oznaczone są zazwyczaj symbolem NIS w nazwie.

Jeżeli zakupione wiązania nie są dostosowane do współpracy z płytami NIS, a narty mają zainstalowane takie płyty, wówczas montaż wiązań odbywa się w sposób tradycyjny przez wywiercenie otworów w płycie NIS i narcie. Zamontowane w ten sposób wiązania funkcjonują tak samo dobrze jak wiązania montowane na nartach bez płyt NIS.

Jeżeli narty nie mają fabrycznych płyt NIS, a zakupione wiązania są zaprojektowane do współpracy z tymi wiązaniami, wówczas nasz serwis montuje na nartach substytuty płyt NIS - produkowane przez Rottefellę zamienniki. Te instalowane są w sposób tradycyjny na wkręty, a wiązania montowane są na nich identycznie jak na fabrycznie zintegrowanych z nartami płytach. Koszt zamienników pokrywa sklep.

Przeczytaj więcej informacji o zasadach montowania wiązań w biegowkowy.pl.

Napisz swoją recenzję

Narty biegowe ONEWAY Smagan Classic

Narty biegowe ONEWAY Smagan Classic

Solidne, zbudowane tradycyjną metodą narty do biegania techniką klasyczną do rekreacji i turystyki.

Napisz swoją recenzję

Produkty powiązane