Narty biegowe Rossignol X-Tour Venture JR AR

Młodzieżowe narty do biegania techniką klasyczną po utwardzonych, przygotowanych trasach narciarskich.

Szczegóły

149,40 zł

Wyprzedaż Wyprzedaż !

249,00 zł

-40%

Dostępność: do 24 h

X-Tour Ventrure Jr to mniejsza wersja sprawdzonych i popularnych nart dla dorosłych. Narty nadają się doskonale zarówno dla początkujących, jak też dla młodych osób, które miały już wcześniej kontakt z biegówkami. Choć zaprojektowane zostały do biegania po przygotowanych trasach, można śmiało ruszać na nich także na wędrówki “wokół domu”. Dzięki drewnianemu rdzeniowi nart z kanałami powietrznymi uzyskano optymalną wagę narty. Szerokość nart wynosząca 5 cm wpływa na dobrą stabilność, także poza utrzymanymi trasami, sprawia również, że doskonale mieszczą i przesuwają się w torze narciarskim.

Fabryczna łuska wyciśnięta termicznie na ślizgu w strefie odbiciowej pozwala korzystać z nart bez konieczności smarowania ich na tzw. trzymanie.

  • Forma aktywności turystyka i rekreacja
  • Do techniki klasycznej
  • Waga 520 g
  • W strefie odbiciowej łuska
  • Budowa rdzenia Wood Air Core
  • Zainstalowana płyta NIS nie
  • Taliowanie 50/50/50

Tabela przedziałów wagowych dla nart Rossignol X-Tour Venture JR AR

 
Długość nartmin. waga*max. waga*
120 cm9 kg18 kg
130 cm18 kg22 kg
140 cm22 kg27 kg
150 cm27 kg32 kg
160 cm32 kg36 kg
170 cm36 kg40 kg

* - waga użytkownika nart

Jak wybrać odpowiednią długość nart?

Różne długości obecnie produkowanych nart biegowych przeznaczone są dla użytkowników o różnej wadze ciała. Przy wyborze rozmiaru należy kierować się przede wszystkim wagą i zaawansowaniem użytkownika.

Wybierz narty dla siebie

  1. W powyższej tabeli znajdź przedział wagowy, w którym się mieścisz. Odczytaj jaka długość nart jest odpowiednia dla tej wagi ciała.
  2. Jeżeli jesteś osobą początkującą, lepiej żeby twoja waga była zbliżona do wartości maksymalnej z przedziału wagowego dla nart krótszych. Jeśli poziom twojego zaawansowania jest bardzo wysoki, wybierz taką długość nart, aby twoja waga była bliżej minimalnej wagi.

Przy jednoczesnym zakupie nart i wiązań, na życzenie kupującego i pod warunkiem zapłaty za towar z góry, wiązania montowane są bezpłatnie. Prosimy o zaznaczenie przy zakupie, że wiązania powinny zostać zainstalowane.

Montaż wiązań NNN

W procesie składania zamówienia należy podać rozmiar buta użytkownika, dla którego mają być zamontowane wiązania.

Wiązania i narty z płytą NIS

Niektóre modele nart są fabrycznie zintegrowane z płytami NIS, które umożliwiają instalację wiązań bez nawiercania otworów. Wymagają wiązań zaprojektowanych do pracy w systemie NIS. Takie wiązania oznaczone są zazwyczaj symbolem NIS w nazwie.

Jeżeli zakupione wiązania nie są dostosowane do współpracy z płytami NIS, a narty mają zainstalowane takie płyty, wówczas montaż wiązań odbywa się w sposób tradycyjny przez wywiercenie otworów w płycie NIS i narcie. Zamontowane w ten sposób wiązania funkcjonują tak samo dobrze jak wiązania montowane na nartach bez płyt NIS.

Jeżeli narty nie mają fabrycznych płyt NIS, a zakupione wiązania są zaprojektowane do współpracy z tymi wiązaniami, wówczas nasz serwis montuje na nartach substytuty płyt NIS - produkowane przez Rottefellę zamienniki. Te instalowane są w sposób tradycyjny na wkręty, a wiązania montowane są na nich identycznie jak na fabrycznie zintegrowanych z nartami płytach. Koszt zamienników pokrywa sklep.

Przeczytaj więcej informacji o zasadach montowania wiązań w biegowkowy.pl.

Napisz swoją recenzję

Narty biegowe Rossignol X-Tour Venture JR AR

Narty biegowe Rossignol X-Tour Venture JR AR

Młodzieżowe narty do biegania techniką klasyczną po utwardzonych, przygotowanych trasach narciarskich.

Napisz swoją recenzję

Produkty powiązane