Narty biegowe Rossignol Zymax Skating NIS

Narty do techniki łyżwowej dla amatorów biegówek poszukujących markowego sprzętu w rozsądnej cenie.

Szczegóły

499,00 zł

Obniżka !

699,00 zł

-200,00 zł

Dostępność: do 24 h

Zymax Skating NIS to podstawowy model nart biegowych Rossignola do techniki łyżwowej. Docenią go narciarze biegający w celach rekreacji i utrzymania dobrej formy. Model jest na tyle zaawansowany, że może służyć także jako zapasowa para nart do zawodów. W porównaniu do nart zawodniczych Zymax Skating NIS wymagają mniej siły na dociśnięcie ślizgu do podłoża. Pozwala to zaoszczędzić energię, którą można wykorzystać na doskonalenie techniki i rozwijanie wyższych prędkości. Te cechy docenią zarówno początkujący, jak też zaawansowani narciarze.

Wzmocniona włóknem bazaltowym konstrukcja narty pozwoliła projektantom na zmniejszenie wagi. Kontrukcja nazwana Active Cap, w której skład wchodzi 12 różnych materiałów, zwiększa stabilność poprzeczną pozostawiając czub i ogon narty swobodnym, dzięki czemu mogą one łatwo dostosowywać się do nierówności terenu. Wystające krawędzie dodają stabilności i ułatwiają odbicie. Podwójny rowek wzdłuż ślizgu pomaga w utrzymaniu kierunku jazdy. Taliowanie Cobra Racing pozwala na wyjątkowo stabilny i płynny ruch. Narty charakteryzują się doskonałym poślizgiem we wszystkich temperaturach i warunkach śniegowych.

W zakładce "Akcesoria" nad opisem dostępne są wiązania odpowiednie dla tego modelu nart.

  • Forma aktywności sport i rekreacja
  • Do techniki łyżwowej
  • Waga 640 g / 180 cm
  • Budowa rdzenia LDC Premium
  • Zainstalowana płyta NIS tak
  • Taliowanie 40/44/43/43

Tabela przedziałów wagowych dla nart Rossignol Zymax Skating NIS

 
Długość nartmin. waga*max. waga*
170 cm45 kg63 kg
180 cm60 kg77 kg
190 cm77 kg93+ kg

* - waga użytkownika nart

Jak wybrać odpowiednią długość nart?

Różne długości obecnie produkowanych nart biegowych przeznaczone są dla użytkowników o różnej wadze ciała. Przy wyborze rozmiaru należy kierować się przede wszystkim wagą i zaawansowaniem użytkownika.

Wybierz narty dla siebie

  1. W powyższej tabeli znajdź przedział wagowy, w którym się mieścisz. Odczytaj jaka długość nart jest odpowiednia dla tej wagi ciała.
  2. Jeżeli jesteś osobą początkującą, lepiej żeby twoja waga była zbliżona do wartości maksymalnej z przedziału wagowego dla nart krótszych. Jeśli poziom twojego zaawansowania jest bardzo wysoki, wybierz taką długość nart, aby twoja waga była bliżej minimalnej wagi.

Przy jednoczesnym zakupie nart i wiązań, na życzenie kupującego i pod warunkiem zapłaty za towar z góry, wiązania montowane są bezpłatnie. Prosimy o zaznaczenie przy zakupie, że wiązania powinny zostać zainstalowane.

Montaż wiązań NNN

W procesie składania zamówienia należy podać rozmiar buta użytkownika, dla którego mają być zamontowane wiązania.

Wiązania i narty z płytą NIS

Niektóre modele nart są fabrycznie zintegrowane z płytami NIS, które umożliwiają instalację wiązań bez nawiercania otworów. Wymagają wiązań zaprojektowanych do pracy w systemie NIS. Takie wiązania oznaczone są zazwyczaj symbolem NIS w nazwie.

Jeżeli zakupione wiązania nie są dostosowane do współpracy z płytami NIS, a narty mają zainstalowane takie płyty, wówczas montaż wiązań odbywa się w sposób tradycyjny przez wywiercenie otworów w płycie NIS i narcie. Zamontowane w ten sposób wiązania funkcjonują tak samo dobrze jak wiązania montowane na nartach bez płyt NIS.

Jeżeli narty nie mają fabrycznych płyt NIS, a zakupione wiązania są zaprojektowane do współpracy z tymi wiązaniami, wówczas nasz serwis montuje na nartach substytuty płyt NIS - produkowane przez Rottefellę zamienniki. Te instalowane są w sposób tradycyjny na wkręty, a wiązania montowane są na nich identycznie jak na fabrycznie zintegrowanych z nartami płytach. Koszt zamienników pokrywa sklep.

Przeczytaj więcej informacji o zasadach montowania wiązań w biegowkowy.pl.

Napisz swoją recenzję

Narty biegowe Rossignol Zymax Skating NIS

Narty biegowe Rossignol Zymax Skating NIS

Narty do techniki łyżwowej dla amatorów biegówek poszukujących markowego sprzętu w rozsądnej cenie.

Napisz swoją recenzję

Produkty powiązane