Narty biegowe Rossignol Rossi-Super NIS AR

Narty do biegania techniką klasyczną po przygotowanych trasach dla osób szukających stabilnych nart do nauki i doskonalenia techniki. Pozostała już tylko długość 208 cm.

Szczegóły

329,40 zł

Wyprzedaż Wyprzedaż !

549,00 zł

-40%

Dostępność: do 24 h

Narty Rossi-Super NIS AR docenią wszyscy, którzy rozpoczynają przygodę z narciarstwem biegowym i od początku chcą mieć narty, które będą im towarzyszyć podczas nauki i dalszego doskonalenia techniki. Rossi-Super zostały zaprojektowane do biegania po przygotowanych trasach narciarskich. Ich szerokość z jednej strony jest na tyle duża, że łatwo na nich utrzymać równowagę, z drugiej strony swobodnie i zapasem mieszczą się w torze do techniki klasycznej.

Rdzeń narty wykonany w technologii LDC (Low Density Core) pozwala zachować optymalną wagę. Narty są łatwe w prowadzeniu. Kontrukcja nazwana Active Cap zwiększa stabilność poprzeczną pozostawiając czub i ogon narty swobodnym, dzięki czemu mogą one łatwo dostoswowywać się do nierówności terenu. Łuska AR Plus wycięta w ślizgu w strefie odbiciowej zapewnia dobrą przyczepność podczas odbicia i swobodny poślizg podczas fazy jazdy.

Płyta NIS

Każda z nart została fabrycznie wyposażona w płytę NIS, która umożliwia bezinwazyjną dla nart instalację wiązań zaprojektowanych do montażu na tych płytach. Takie wiązania produkowane wyłącznie w systemie NNN oznaczone są zazwyczaj symbolem “NIS”. Możliwe jest także zainstalowanie tradycyjnych wiązań przez nawiercenie otworów w nartach i przykręcenie śrubami. Więcej informacji znajduje się w zakładce “Montaż wiązań”

 • Forma aktywności zabawa i rekreacja
 • Do techniki klasycznej
 • W strefie odbiciowej łuska
 • Budowa rdzenia LDC - Low Density Core
 • Zainstalowana płyta NIS tak
 • Taliowanie 49/47/51

Tabela przedziałów wagowych dla nart Rossignol Rossi-Super NIS AR

 
Długość nartmin. waga*max. waga*
178 cm45 kg54 kg
188 cm55 kg69 kg
193 cm60 kg74 kg
198 cm70 kg84 kg
203 cm75 kg89 kg
208 cm85 kg100+ kg

* - waga użytkownika nart

Jak wybrać odpowiednią długość nart?

Różne długości obecnie produkowanych nart biegowych przeznaczone są dla użytkowników o różnej wadze ciała. Przy wyborze rozmiaru należy kierować się przede wszystkim wagą i zaawansowaniem użytkownika.

Wybierz narty dla siebie

 1. W powyższej tabeli znajdź przedział wagowy, w którym się mieścisz. Odczytaj jaka długość nart jest odpowiednia dla tej wagi ciała.
 2. Jeżeli jesteś osobą początkującą, lepiej żeby twoja waga była zbliżona do wartości maksymalnej z przedziału wagowego dla nart krótszych. Jeśli poziom twojego zaawansowania jest bardzo wysoki, wybierz taką długość nart, aby twoja waga była bliżej minimalnej wagi.

Przy jednoczesnym zakupie nart i wiązań, na życzenie kupującego i pod warunkiem zapłaty za towar z góry, wiązania montowane są bezpłatnie. Prosimy o zaznaczenie przy zakupie, że wiązania powinny zostać zainstalowane.

Montaż wiązań NNN

W procesie składania zamówienia należy podać rozmiar buta użytkownika, dla którego mają być zamontowane wiązania.

Wiązania i narty z płytą NIS

Niektóre modele nart są fabrycznie zintegrowane z płytami NIS, które umożliwiają instalację wiązań bez nawiercania otworów. Wymagają wiązań zaprojektowanych do pracy w systemie NIS. Takie wiązania oznaczone są zazwyczaj symbolem NIS w nazwie.

Jeżeli zakupione wiązania nie są dostosowane do współpracy z płytami NIS, a narty mają zainstalowane takie płyty, wówczas montaż wiązań odbywa się w sposób tradycyjny przez wywiercenie otworów w płycie NIS i narcie. Zamontowane w ten sposób wiązania funkcjonują tak samo dobrze jak wiązania montowane na nartach bez płyt NIS.

Jeżeli narty nie mają fabrycznych płyt NIS, a zakupione wiązania są zaprojektowane do współpracy z tymi wiązaniami, wówczas nasz serwis montuje na nartach substytuty płyt NIS - produkowane przez Rottefellę zamienniki. Te instalowane są w sposób tradycyjny na wkręty, a wiązania montowane są na nich identycznie jak na fabrycznie zintegrowanych z nartami płytach. Koszt zamienników pokrywa sklep.

Przeczytaj więcej informacji o zasadach montowania wiązań w biegowkowy.pl.

Ocena 
Kamil Kański
10-12-2013

Są super!

Biegówki kupiłem zeszłej zimy. Byłem na nich w Jakuszycach z 8 razy. Narty są dynamiczne i sprężyste. Mają nowoczensną, sportową szatę graficzną, jak wyższe modele tej firmy. Uważam, że za tą cenę nic lepszego bym nie kupił. Po całym sezonie ślizg jak nowy !

  Napisz swoją recenzję !

  Napisz swoją recenzję

  Narty biegowe Rossignol Rossi-Super NIS AR

  Narty biegowe Rossignol Rossi-Super NIS AR

  Narty do biegania techniką klasyczną po przygotowanych trasach dla osób szukających stabilnych nart do nauki i doskonalenia techniki. Pozostała już tylko długość 208 cm.

  Napisz swoją recenzję

  Produkty powiązane