Narty biegowe Rossignol Zymax Classic NIS AR

Narty do techniki klasycznej o sportowym charakterze do biegania po przygotowanych trasach narciarskich. Nie wymagają smarowania w strefie odbiciowej.

Szczegóły

398,43 zł

Obniżka !

699,00 zł

-43%

Dostępność: do 24 h

Zymax Classic AR to doskonały wybór dla osób, które narciarstwo biegowe traktują nie tylko jako formę turystyki i rekreacji, ale także metodę na poprawę i utrzymanie dobrej formy. Choć narty należą do klasy biegówek rekreacyjnych, mają już wyraźnie zarysowany sportowy charakter. Świetnie nadają się do doskonalenia narciarskiej techniki biegowej.

Narty są proste, a ich krawędzie prowadzą równolegle, co sprzyja swobodnemu poruszaniu się w torze narciarskim. Łuska AR Plus wycięta w ślizgu w strefie odbiciowej zapewnia dobrą przyczepność podczas odbicia i swobodny poślizg podczas fazy jazdy.

Narty są łatwe w prowadzeniu. Kontrukcja nazwana Active Cap zwiększa stabilność poprzeczną pozostawiając czub i ogon narty swobodnym, dzięki czemu mogą one łatwo dostoswowywać się do nierówności terenu.

Płyta NIS

Każda z nart została fabrycznie wyposażona w płytę NIS, która umożliwia bezinwazyjną dla nart instalację wiązań zaprojektowanych do montażu na tych płytach. Takie wiązania produkowane wyłącznie w systemie NNN oznaczone są zazwyczaj symbolem “NIS”. Możliwe jest także zainstalowanie tradycyjnych wiązań przez nawiercenie otworów w nartach i przykręcenie śrubami. Więcej informacji znajduje się w zakładce “Montaż wiązań”.

Narty dostępne są w dwóch kolorach: niebieskim - dla rozmiarów od 196 cm do 206 cm oraz czerwonym, dla rozmiarów 186 cm i niższych. Kolorystykę i szatę graficzną można sprawdzić na załączonych zdjęciach.

W zakładce "Akcesoria" nad opisem dostępne są wiązania odpowiednie dla tego modelu nart.

  • Forma aktywności sport i rekreacja
  • Do techniki klasycznej
  • Waga 640 g
  • W strefie odbiciowej łuska
  • Budowa rdzenia LDC Premium
  • Zainstalowana płyta NIS tak
  • Taliowanie 44/44/44

Tabela przedziałów wagowych dla nart Rossignol Zymax Classic NIS

  
Długość nartmin. waga*max. waga*
176 cm36 kg49 kg
186 cm48 kg54 kg
196 cm65 kg80 kg
201 cm75 kg90 kg
206 cm90 kg95+ kg

* - waga użytkownika nart

Jak wybrać odpowiednią długość nart?

Różne długości obecnie produkowanych nart biegowych przeznaczone są dla użytkowników o różnej wadze ciała. Przy wyborze rozmiaru należy kierować się przede wszystkim wagą i zaawansowaniem użytkownika.

Wybierz narty dla siebie

  1. W powyższej tabeli znajdź przedział wagowy, w którym się mieścisz. Odczytaj jaka długość nart jest odpowiednia dla tej wagi ciała.
  2. Jeżeli jesteś osobą początkującą, lepiej żeby twoja waga była zbliżona do wartości maksymalnej z przedziału wagowego dla nart krótszych. Jeśli poziom twojego zaawansowania jest bardzo wysoki, wybierz taką długość nart, aby twoja waga była bliżej minimalnej wagi.

Przy jednoczesnym zakupie nart i wiązań, na życzenie kupującego i pod warunkiem zapłaty za towar z góry, wiązania montowane są bezpłatnie. Prosimy o zaznaczenie przy zakupie, że wiązania powinny zostać zainstalowane.

Montaż wiązań NNN

W procesie składania zamówienia należy podać rozmiar buta użytkownika, dla którego mają być zamontowane wiązania.

Wiązania i narty z płytą NIS

Niektóre modele nart są fabrycznie zintegrowane z płytami NIS, które umożliwiają instalację wiązań bez nawiercania otworów. Wymagają wiązań zaprojektowanych do pracy w systemie NIS. Takie wiązania oznaczone są zazwyczaj symbolem NIS w nazwie.

Jeżeli zakupione wiązania nie są dostosowane do współpracy z płytami NIS, a narty mają zainstalowane takie płyty, wówczas montaż wiązań odbywa się w sposób tradycyjny przez wywiercenie otworów w płycie NIS i narcie. Zamontowane w ten sposób wiązania funkcjonują tak samo dobrze jak wiązania montowane na nartach bez płyt NIS.

Jeżeli narty nie mają fabrycznych płyt NIS, a zakupione wiązania są zaprojektowane do współpracy z tymi wiązaniami, wówczas nasz serwis montuje na nartach substytuty płyt NIS - produkowane przez Rottefellę zamienniki. Te instalowane są w sposób tradycyjny na wkręty, a wiązania montowane są na nich identycznie jak na fabrycznie zintegrowanych z nartami płytach. Koszt zamienników pokrywa sklep.

Przeczytaj więcej informacji o zasadach montowania wiązań w biegowkowy.pl.

Napisz swoją recenzję

Narty biegowe Rossignol Zymax Classic NIS AR

Narty biegowe Rossignol Zymax Classic NIS AR

Narty do techniki klasycznej o sportowym charakterze do biegania po przygotowanych trasach narciarskich. Nie wymagają smarowania w strefie odbiciowej.

Napisz swoją recenzję

Produkty powiązane