Kije KV+ Tempesta Clip 85% carbon

Lekkie kije do treningów i zawodów na nartach biegowych zbudowane z kompozytowych prętów o zawartości 85% włókien węglowych. Wyposażone w odpinane pasko-rękawiczki.

Szczegóły

379,00 zł

Dostępność: do 48 h

Wysokiej jakości kije do narciarstwa biegowego zbudowane z prętów kompozytowych z 85% zawartością włókien węglowych. Wystarczająco sztywne, aby zadowolić narciarzy biegających sportowo. Kije sprawdzą się doskonale podczas intensywnych treningów, jak też zawodów, włącznie z maratonami narciarskimi.

Opisane wyżej cechy w połączeniu z przystępną ceną jak na tę klasę kijów sprawiają, że kije są bardzo chętnie kupowane przez zaawansowanych biegaczy i bardzo często można je spotkać na polskich trasach biegowych.

Rękojeści Race Clip 2 (kod: 1P108.16) zostały oklejone korkiem, posiadają zatrzask, który umożliwia wygodne i szybkie odpięcie paska bez jego rozpinania. Pasko-rękawiczka Evolution Clip zapinana na rzepy (kod: 2P202) umożliwia pewne trzymanie kija i swobodne jego wypuszczanie przy zakończeniu fazy odepchnięcia.

  • Forma aktywności trening
  • Waga 76 g/m
  • Zawartość karbonu 90%
  • Typ paska pasko-rękawiczka odpinana
  • Okładzina rękojeści korek syntetyczny
  • Końcówka zimowy koszyk - widiowa
K technika klasyczna
Ł technika łyżwowa

Do biegania techniką klasyczną i łyżwową używa się takich samych kijów, różnią się one jedynie długością.
Długość kijów dobiera się do wzrostu użytkownika, do techniki klasycznej są one średnio o około 25-30 cm krótsze od wzrostu, a do techniki łyżwowej około 15-20 cm krótsze od wzrostu użytkownika. W przypadku dzieci oraz osób bardzo niskich i bardzo wysokich, ta prosta zasada może jednak nie wystarczyć.

Oblicz długość kijów

Właściwą długość kijów można precyzyjnie wyliczyć ze wzoru:

technika bieguwzór
klasycznawzrost * 0,85
łyżwowawzrost * 0,90

Przykład: Narciarz o wzroście 165 cm powinien obliczyć długość kijów do techniki klasycznej tak: 165 cm * 0,85 = 140,25 cm

Dodatkowe wskazówki

  • Większość modeli kijów produkowanych jest o długościach z postępem co 5 cm, np. 130 cm, 135 cm, 140 cm itd. Długości bardziej zaawansowanych modeli mogą postępować co 2,5 cm.
  • Przy wyliczaniu długości kijów na podstawie powyższego wzoru wynik może mieścić się pomiędzy dostępnymi długościami kijów. Przykładowo osoba o wzroście 180 cm przy obliczaniu długości kijów do techniki klasycznej otrzyma wynik 153 cm. Narciarz początkujący powinien uzyskany wynik zaokrąglić w dół i wybrać kije 150 cm, zaawansowany zawodnik zaokrągli w górę i wybierze kije 155 cm.

Napisz swoją recenzję

Kije KV+ Tempesta Clip 85% carbon

Kije KV+ Tempesta Clip 85% carbon

Lekkie kije do treningów i zawodów na nartach biegowych zbudowane z kompozytowych prętów o zawartości 85% włókien węglowych. Wyposażone w odpinane pasko-rękawiczki.

Napisz swoją recenzję

Produkty powiązane