Kije AXON Tempex

Kije o konstrukcji ze stopów aluminium do turystycznej i rekreacyjnej jazdy na biegówkach. Dostępne w długościach 120-135 cm.

Szczegóły

56,80 zł

Dostępność: do 24 h

Axon Tempex zostały wykonane z lekkich prętów wykonanych ze stopu aluminium ALU 6061. Ergonomiczne uchwyty zostały oklejone gęstą, twardą i odporną na ścieranie pianką z tworzywa sztucznego. Paski kijów, zwane biathlonowymi, są szersze w miejscu, w którym otaczają nadgarstek narciarza. Zostały wykonane z miękkiego, ale wytrzymałego neoprenu.

Koszyki u spodu kijów są duże, dzięki czemu kije opierają się na śniegu nawet na nieprzygotowanych trasach w naturalnych warunkach.

Tempex Symetric to doskonały wybór dla osób rozpoczynających przygodę z biegówkami, także dla tych wszystkich, dla których narty to forma rekreacji lub turystyki. Kije świetnie nadają się też do wędrówek back country.

Średnica otworów w talrzykach kijów wynosi 10 mm. Średnica otworów w uchwytach to 16 mm.

  • Forma aktywności zabawa i rekreacja
  • Typ paska pasek
  • Okładzina rękojeści pianka
  • Materiał aluminium
K technika klasyczna
Ł technika łyżwowa

Do biegania techniką klasyczną i łyżwową używa się takich samych kijów, różnią się one jedynie długością.
Długość kijów dobiera się do wzrostu użytkownika, do techniki klasycznej są one średnio o około 25-30 cm krótsze od wzrostu, a do techniki łyżwowej około 15-20 cm krótsze od wzrostu użytkownika. W przypadku dzieci oraz osób bardzo niskich i bardzo wysokich, ta prosta zasada może jednak nie wystarczyć.

Oblicz długość kijów

Właściwą długość kijów można precyzyjnie wyliczyć ze wzoru:

technika bieguwzór
klasycznawzrost * 0,85
łyżwowawzrost * 0,90

Przykład: Narciarz o wzroście 165 cm powinien obliczyć długość kijów do techniki klasycznej tak: 165 cm * 0,85 = 140,25 cm

Dodatkowe wskazówki

  • Większość modeli kijów produkowanych jest o długościach z postępem co 5 cm, np. 130 cm, 135 cm, 140 cm itd. Długości bardziej zaawansowanych modeli mogą postępować co 2,5 cm.
  • Przy wyliczaniu długości kijów na podstawie powyższego wzoru wynik może mieścić się pomiędzy dostępnymi długościami kijów. Przykładowo osoba o wzroście 180 cm przy obliczaniu długości kijów do techniki klasycznej otrzyma wynik 153 cm. Narciarz początkujący powinien uzyskany wynik zaokrąglić w dół i wybrać kije 150 cm, zaawansowany zawodnik zaokrągli w górę i wybierze kije 155 cm.

Napisz swoją recenzję

Kije AXON Tempex

Kije AXON Tempex

Kije o konstrukcji ze stopów aluminium do turystycznej i rekreacyjnej jazdy na biegówkach. Dostępne w długościach 120-135 cm.

Napisz swoją recenzję