Kije SkiGo Elit 100% carbon

Lekkie i sztywne kije sportowe z trzonkami w 100% z włókien węglowych. Dla sportowców oczekujących najwyższej jakości i sztywności w rozsądnej cenie.

Szczegóły

345,00 zł

Obniżka !

529,00 zł

-184,00 zł

Dostępność: do 24 h

Kije zaprojektowane z myślą o wymagających sportowcach amatorskich i wyczynowych, którzy poszukują sztywnych i lekkich kijów do treningów i startów w zawodach. Trzonki kijów to w 100% włókna węglowe. Zapewnia to bardzo dużą sztywność, niewielką wagę kija oraz bardzo dobre wyważenie.

Uchwyty kijów zostały oklejone okładziną z korka naturalnego, co zapewnia pewny chwyt i komfort trzymania. W kijach zastosowano asymetryczne, uszyte osobno dla lewej i prawej dłoni, zapinane na rzepy pasko-rękawiczki, które doskonale opinają dłoń i pozwalają na mocną i wydajną pracę rękami.

Rozmiar pasko-rękawiczek zależy od długości kijów:

  • dla długości do 130 cm montowane są paski w rozmiarze S
  • dla długości od 135 cm do 145 cm montowane są paski w rozmiarze M
  • dla długości od 150 cm montowane są paski w rozmiarze L


Kije wyposażone są w talerzyki, które można szybko ściągać i wymieniać, np. na model o innym rozmiarze koszyka, albo letnią końcówkę na nartorolki. Wymaga to jednak użycia końcówek marki Skigo w systemie szybiej zmiany.

Średnica otworów w uchwytach to 16 mm. Do kijów pasują także talerzyki Skigo Pro lub Skigo Holk i letnie końcówki widiowe (na nartorolki) o średnicy otworu 9 mm, np. marki Vexa.

Cena za parę kijów (jedna sztuka lewa i jedna sztuka prawa).

K technika klasyczna
Ł technika łyżwowa

Do biegania techniką klasyczną i łyżwową używa się takich samych kijów, różnią się one jedynie długością.
Długość kijów dobiera się do wzrostu użytkownika, do techniki klasycznej są one średnio o około 25-30 cm krótsze od wzrostu, a do techniki łyżwowej około 15-20 cm krótsze od wzrostu użytkownika. W przypadku dzieci oraz osób bardzo niskich i bardzo wysokich, ta prosta zasada może jednak nie wystarczyć.

Oblicz długość kijów

Właściwą długość kijów można precyzyjnie wyliczyć ze wzoru:

technika bieguwzór
klasycznawzrost * 0,85
łyżwowawzrost * 0,90

Przykład: Narciarz o wzroście 165 cm powinien obliczyć długość kijów do techniki klasycznej tak: 165 cm * 0,85 = 140,25 cm

Dodatkowe wskazówki

  • Większość modeli kijów produkowanych jest o długościach z postępem co 5 cm, np. 130 cm, 135 cm, 140 cm itd. Długości bardziej zaawansowanych modeli mogą postępować co 2,5 cm.
  • Przy wyliczaniu długości kijów na podstawie powyższego wzoru wynik może mieścić się pomiędzy dostępnymi długościami kijów. Przykładowo osoba o wzroście 180 cm przy obliczaniu długości kijów do techniki klasycznej otrzyma wynik 153 cm. Narciarz początkujący powinien uzyskany wynik zaokrąglić w dół i wybrać kije 150 cm, zaawansowany zawodnik zaokrągli w górę i wybierze kije 155 cm.

Napisz swoją recenzję

Kije SkiGo Elit 100% carbon

Kije SkiGo Elit 100% carbon

Lekkie i sztywne kije sportowe z trzonkami w 100% z włókien węglowych. Dla sportowców oczekujących najwyższej jakości i sztywności w rozsądnej cenie.

Napisz swoją recenzję