Narty śladowe Rossignol Evo Tour NIS Positrack

Lekkie i łatwe w manewrowaniu narty śladowe do spacerów i wędrówek po nieprzygotowanych trasach, także w warunkach miejskich. Pozostała ostatnia para w rozmiarze 176 cm.

Szczegóły

449,00 zł

Wyprzedaż Wyprzedaż !

749,00 zł

-300,00 zł

Dostępność: do 24 h

Narty stworzone do wędrówek na nieprzygotowanych trasach. Wyjątkowo dobrze sprawdzają się w lasach, na polach, czy wypraw w góry w łagodniejszych warunkach. Idealne do ekplorowania śnieżnych tras w miastach i na nizinach.

Dzięki większej szerokośći modelu Evo Tour NIS Positrack, niż w typowych biegówkach przeznaczonych do biegania po ubitych maszynowo trasach, narty Evo Tour są bardzo stabilne, ułatwiają zachowanie równowagi także w miękkich i grząskich śniegach. Większa szerokość umożliwiła skrócenie nart, dzięki temu łatwiej nimi manewrować.

Ślizgi nart są koloru białego - to mocniejsza wersja ślizgów spotykanych w tych nartach. Łuska na ślizgu, dzięki której możliwe jest podchodzenie pod wzniesienia i odbijanie się bez użycia smarów odbiciowych, ma kształt rybiej łuski i jest prasowana. Narty wyposażone są w płyty NIS umożliwiające bezinswazyjny montaż wiązań Rottefella w systemie NNN. Na nartach możliwy jest także montaż wiązań SNS Profil lub SNS Pilot.

W zakładce "Akcesoria" nad opisem dostępne są wiązania odpowiednie dla tego modelu nart.

 • Forma aktywności turystyka i rekreacja
 • Do techniki klasycznej
 • Waga 680 g
 • W strefie odbiciowej łuska
 • Budowa rdzenia LDC Premium - Low Density Core
 • Zainstalowana płyta NIS tak
 • Taliowanie 60/50/55

Tabela przedziałów wagowych dla nart Rossignol Evo Tour NIS Positrack

 
Długość nartmin. waga*max. waga*
166 cm40 kg54 kg
176 cm54 kg68 kg
186 cm67 kg80 kg
196 cm80 kg92+ kg

* - waga użytkownika nart

Jak wybrać odpowiednią długość nart?

Różne długości obecnie produkowanych nart biegowych przeznaczone są dla użytkowników o różnej wadze ciała. Przy wyborze rozmiaru należy kierować się przede wszystkim wagą i zaawansowaniem użytkownika.

Wybierz narty dla siebie

 1. W powyższej tabeli znajdź przedział wagowy, w którym się mieścisz. Odczytaj jaka długość nart jest odpowiednia dla tej wagi ciała.
 2. Jeżeli jesteś osobą początkującą, lepiej żeby twoja waga była zbliżona do wartości maksymalnej z przedziału wagowego dla nart krótszych. Jeśli poziom twojego zaawansowania jest bardzo wysoki, wybierz taką długość nart, aby twoja waga była bliżej minimalnej wagi.

Przy jednoczesnym zakupie nart i wiązań, na życzenie kupującego i pod warunkiem zapłaty za towar z góry, wiązania montowane są bezpłatnie. Prosimy o zaznaczenie przy zakupie, że wiązania powinny zostać zainstalowane.

Montaż wiązań NNN

W procesie składania zamówienia należy podać rozmiar buta użytkownika, dla którego mają być zamontowane wiązania.

Wiązania i narty z płytą NIS

Niektóre modele nart są fabrycznie zintegrowane z płytami NIS, które umożliwiają instalację wiązań bez nawiercania otworów. Wymagają wiązań zaprojektowanych do pracy w systemie NIS. Takie wiązania oznaczone są zazwyczaj symbolem NIS w nazwie.

Jeżeli zakupione wiązania nie są dostosowane do współpracy z płytami NIS, a narty mają zainstalowane takie płyty, wówczas montaż wiązań odbywa się w sposób tradycyjny przez wywiercenie otworów w płycie NIS i narcie. Zamontowane w ten sposób wiązania funkcjonują tak samo dobrze jak wiązania montowane na nartach bez płyt NIS.

Jeżeli narty nie mają fabrycznych płyt NIS, a zakupione wiązania są zaprojektowane do współpracy z tymi wiązaniami, wówczas nasz serwis montuje na nartach substytuty płyt NIS - produkowane przez Rottefellę zamienniki. Te instalowane są w sposób tradycyjny na wkręty, a wiązania montowane są na nich identycznie jak na fabrycznie zintegrowanych z nartami płytach. Koszt zamienników pokrywa sklep.

Przeczytaj więcej informacji o zasadach montowania wiązań w biegowkowy.pl.

Ocena 
Darek C.
09-12-2013

Polecam

Polecam te narty. Kupiłem je, bo w mojej okolicy nie ma ubijanych tras. Chodzę z nimi po lesie. Sprawdzają się jak dotąd. Na trudniejsze warunki kupiłbym jednak coś do back country, ale to znów za ciężkie na moją okolicę. Te są w sam raz.

  Napisz swoją recenzję !

  Napisz swoją recenzję

  Narty śladowe Rossignol Evo Tour NIS Positrack

  Narty śladowe Rossignol Evo Tour NIS Positrack

  Lekkie i łatwe w manewrowaniu narty śladowe do spacerów i wędrówek po nieprzygotowanych trasach, także w warunkach miejskich. Pozostała ostatnia para w rozmiarze 176 cm.

  Napisz swoją recenzję