Narty biegowe Rossignol XT Intense Waxless

Narty do biegania techniką klasyczną po przygotowanych trasach. Wyposażone w łuskę w strefie odbiciowej. Zadowolą osoby poszukujące nart biegowych renomowanego producenta w przystępnej cenie.

Szczegóły

239,40 zł

Wyprzedaż Wyprzedaż !

399,00 zł

-40%

Dostępność: do 24 h

Narty XT Intense to podstawowy model Rossignola do biegania techniką klasyczną. Zostały zaprojektowane do poruszania się po przygotowanych biegowych trasach narciarskich. Stanowią dobry wybór dla osób początkujących i wszystkich, dla których narciarstwo biegowe to głównie rekreacja i forma zimowej turystyki. Zapewniają przyzwoitą stabilność. Fabryczna łuska wyciśnięta termicznie na ślizgu w strefie odbiciowej pozwala korzystać z nart bez konieczności smarowania ich na tzw. trzymanie.

W zakładce "Akcesoria" nad opisem dostępne są wiązania odpowiednie dla tego modelu nart.

  • Forma aktywności zabawa i rekreacja
  • Do techniki klasycznej
  • Waga 720 g
  • W strefie odbiciowej łuska
  • Budowa rdzenia drewno z kanałami powietrznymi
  • Zainstalowana płyta NIS nie
  • Taliowanie 44/44/44

Tabela przedziałów wagowych dla nart Rossignol XT Intense Waxless

 
Długość nartmin. waga*max. waga*
180 cm40 kg50 kg
190 cm50 kg65 kg
195 cm65 kg75 kg
200 cm75 kg85 kg
205 cm85 kgb.o.

* - waga użytkownika nart

Jak wybrać odpowiednią długość nart?

Różne długości obecnie produkowanych nart biegowych przeznaczone są dla użytkowników o różnej wadze ciała. Przy wyborze rozmiaru należy kierować się przede wszystkim wagą i zaawansowaniem użytkownika.

Wybierz narty dla siebie

  1. W powyższej tabeli znajdź przedział wagowy, w którym się mieścisz. Odczytaj jaka długość nart jest odpowiednia dla tej wagi ciała.
  2. Jeżeli jesteś osobą początkującą, lepiej żeby twoja waga była zbliżona do wartości maksymalnej z przedziału wagowego dla nart krótszych. Jeśli poziom twojego zaawansowania jest bardzo wysoki, wybierz taką długość nart, aby twoja waga była bliżej minimalnej wagi.

Przy jednoczesnym zakupie nart i wiązań, na życzenie kupującego i pod warunkiem zapłaty za towar z góry, wiązania montowane są bezpłatnie. Prosimy o zaznaczenie przy zakupie, że wiązania powinny zostać zainstalowane.

Montaż wiązań NNN

W procesie składania zamówienia należy podać rozmiar buta użytkownika, dla którego mają być zamontowane wiązania.

Wiązania i narty z płytą NIS

Niektóre modele nart są fabrycznie zintegrowane z płytami NIS, które umożliwiają instalację wiązań bez nawiercania otworów. Wymagają wiązań zaprojektowanych do pracy w systemie NIS. Takie wiązania oznaczone są zazwyczaj symbolem NIS w nazwie.

Jeżeli zakupione wiązania nie są dostosowane do współpracy z płytami NIS, a narty mają zainstalowane takie płyty, wówczas montaż wiązań odbywa się w sposób tradycyjny przez wywiercenie otworów w płycie NIS i narcie. Zamontowane w ten sposób wiązania funkcjonują tak samo dobrze jak wiązania montowane na nartach bez płyt NIS.

Jeżeli narty nie mają fabrycznych płyt NIS, a zakupione wiązania są zaprojektowane do współpracy z tymi wiązaniami, wówczas nasz serwis montuje na nartach substytuty płyt NIS - produkowane przez Rottefellę zamienniki. Te instalowane są w sposób tradycyjny na wkręty, a wiązania montowane są na nich identycznie jak na fabrycznie zintegrowanych z nartami płytach. Koszt zamienników pokrywa sklep.

Przeczytaj więcej informacji o zasadach montowania wiązań w biegowkowy.pl.

Ocena 
Janusz K.
11-02-2013

Dostałem na prezent

Te narty dostałem jako prezent od "Mikołaja". Wcześniej miałem stare wysłużone śladówki. Przesiadka na nowy sprzęt to była przyjemność. Rossigniolki są fajne, dobrze trzymają na podbiegach, nie kołyszą mi się też nogi. Polecam, zwłaszcza że w tej cenie trudno o coś lepszego.

  • 1 z 1 ludzi uznało tą recenzję za pomocną.

Napisz swoją recenzję !

Napisz swoją recenzję

Narty biegowe Rossignol XT Intense Waxless

Narty biegowe Rossignol XT Intense Waxless

Narty do biegania techniką klasyczną po przygotowanych trasach. Wyposażone w łuskę w strefie odbiciowej. Zadowolą osoby poszukujące nart biegowych renomowanego producenta w przystępnej cenie.

Napisz swoją recenzję

Produkty powiązane